منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Brackets نرم‌افزار ویرایشگر متن باز تحت وب شرکت ادوبی

\"Adobe

بعد از آپدیت ناگهانی اسکایپ توسط مایکروسافت برای توزیع‌های لینوکسی، این‌بار نوبت به ادوبی رسیده تا با ارائه یک نرم‌افزار متن باز کاربران دنیای متن‌باز رو شگفت‌زده کنه.  Brackets نام ویرایش‌گر کدی هست که توسط ادوبی بر خلاف تمامی نرم‌افزارهایش به‌صورت منبع‌باز برای توسعه‌دهنده‌های وب تحت لیسانس MIT ارائه شده است.

 

همانطوری که در وب‌سایت رسمی این‌پروژه آمده « Brackets نرم‌افزار ویرایش‌گر متن‌باز تحت‌وبی است که برای وب ساخته شده است. ». این نرم‌افزار  با استفاده از تکنولوژی های HTML5 و CSS3 و اسکریپت‌های جاوا نوشته شده است که به‌دلیل متن‌باز بودنش به‌راحتی قابل ارتقا و پیشرفت هست.

\"Adobe

براکتس (Brackets) هنوز بطور رسمی منتشر نشده است و هنوز با یک نرم‌افزار کامل فاصله‌ی زیادی دارد اما به‌دلیل منبع‌باز بودنش می‌توان سرعت تکمیلش رو تند متصور شد. ادوبی در حال حاضر این نرم‌افزار را بر روی GitHub قرار داده است و به همین دلیل توسعه دهنده‌گانی که علاقه به استفاده از اون را دارند می‌تونند همین حالا اون رو از اینجا دریافت کنند. علاوه بر این، با قرار گرفتن سورس‌کد این نرم‌افزار بر روی GitHub این امکان برای تمامی افرادی که به HTML ، CSS و جاوا اسکریپت تسلط دارند فراهم کرده تا از کد منبع آن بتوانند نرم‌افزاری مجزا فورک کنند. در حقیقت ادوبی با منبع‌باز اعلام کردن این نرم‌افزار سرمایه گذاری بسیار زیادی روی تعمیر و توسعه‌ی این نرم‌افزار  توسط مردم کرده است.

این نرم‌افزار در حال حاضر علاوه بر ویرایشگر عادی، یک ویرایشگر سریع ، تنظیمات و پیشنمایش زنده از تغییرات را در مرورگر کروم به توسعه دهنده ارائه میده و طبق گفته‌ی توسعه دهنده‌های آن مرورگرهای دیگر بزودی پشتیبانی خواهند شد. کار باهاش راحته، حجم کمی داره و به‌سرعت اجرا میشه،همچنین دارای رابط ساده‌ای هست.

شما در مورد این حرکت ادوبی و آینده این نرم‌افزار چه فکری می‌کنید؟ به نظرتون این نرم‌افزار قدم موفقی از سوی ادوبی به پروژه‌های منبع‌باز هست یا خیلی زود با شکست مواجه خواهد شد؟ خوشحال میشیم مارو از نظراتتون بهره‌مند کنید

 برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

به سیاره لینوکس امتیاز دهید

به اين صفحه امتياز دهيد