منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

آموزش قدم به قدم CSS

جلسه اول

\"\"

در این قسمت پایه ای در باره اینکه چطوری به اینجا (دنیای طراحی وب فعلی) رسیده ایم می نویسیم چرا HTML 5 و CSS 3 برای طراحی وب امروزی لازم و چطوری در تکنولوژی وب سایت های حرفه ای استفاده می شود.

شما همیشه میتونید این بخش یا فصل 1 رو رد کنید و برید سراغ فصل 2 ولی بازم مثل همیشه باید به عقب برگردید و این بخش و بخونید و آموزش های CSS و قدم به قدم میریم جلو

HTML 5 چیست؟

اون چیزی که ما در مورد HTML 5 امروز می دونیم میشه گفت یک گذشته ای هستش که حتی زیاد واضح نیست برای ما.

ممکنه الان بگید HTML 5 یک زبان علامت گذاری محتوای،داده ها در وب هست.HTML 5 آخرین نسخه از زبان علامتگذاری با ویژگی های جدید مثلا Web Storage این امکان رو میده که نرم افزارهای آنلاین برای ذخیره داده های موقت یک دیتابیس محلی بروی کامپیوتر شما ایجاد کند ویژگی Embedded Videos فایل های ویدیوئی بطور مستقیم در صفحه قرار میگیرن و دیگه نیازی به Flash Player،Silverlight،Quicktime نیست که فقط با تگ ساده <video> قابل نمایش هستن .و حتی از API هم پشتیبانی میکنه که در آینده باهاش آشنا می شویم.HTML 5 شامل تمامی تگ های HTML 4 و XHTML 1.0 است اولین

صنعت طراحی وب پیشرفت زیادی در زمان کمی داشته 12 سال پیش صفحه ها وب سایت ما شامل عکس،متن و گرافیکی سرد و بیحال بودند و اما حالا کاملا تغییر کرده وب سایت هایی با تکنولوژی Ajax،Jquery و CSS و …

CSS 3 چیست؟

CSS یا Cascade Style Sheets زبان برنامه نویسی می باشد که کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است پیشنهاد داده است. عملا این زبان برنامه نویسی، مکملی بر زبان باستانی HTML است و سعی در پر کردن نقاط ضعف و خلاء های آن دارد.

CSS زبانی است که توسط آن قادر خواهید تا استیل طراحی صفحات وب سایت تان را یکبار تعریف و به صفحات مورد نیازتان اعمال نمایید.

برای این منظور مثالی را می زنیم. تصور کنید که سایت شما شامل 100 صفحه استاتیک می باشد و شما آنها را تماما به زبان HTML نوشته اید. بعد از یک هفته تصمیم گرفته اید تا فونت تمام کلمات را کمی بزرگتر کنید. گفتن اینکه فونت تمام کلمات بزرگتر شود بسیار کار راحتی است و تنها یک جمله است. ولی آیا در عمل تغییر 100 صفحه نیز به همان راحتی خواهد بود؟

قطعا نه. CSS دقیقا همان زبانی است که جمله یک خطی شما را تبدیل به همان یک جمله خواهد کرد. شما تنها کافی است تا استیل مورد نیازتان را در طراحی تغییر دهید و آن هم تنها با تغییر یک یا چند مورد کوچک.

جمله آخر اینکه، استفاده از CSS باعث تمیزتر شدن کدهای برنامه نویسی تان می شود، تغییرات آتی را آسان می کند و همچنین دید شما را بیشتر به طراحی معطوف می کند تا سر و کله زدن با کدهای برنامه نویسی.

>>>>>>جلسه دوم

\"\" \"\"برچسب ها : , , , , , , ,