منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

آموزش نصب ویرایشگر قدرتمند Sublime Text

sublime_text - fedorafans.com

یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارها در زمینه‌ی ویرایش متن، نرم‌افزار Notepad ++ هست که با وجود منبع‌باز بودنش همواره جای خالیش در بین نرم‌افزارهای توزیع‌های لینوکسی احساس میشه. اما امروز قصد معرفی نرم‌افزاری رو دارم که با وجود اون،علاوه بر این‌که جای خالی Notepad ++ رو احساس نمی‌کنین، بلکه با کار کردن با اون دیگه به هیچ نرم‌افزار ویرایش متنی توجه نخواهید کرد.

Sublime Text نام نرم‌افزار بسیار قدرتمدی هست که بر روی تمامی سیستم‌عامل‌ها به راحتی اجرا میشه و با قابلیت‌های بسیار بسیار دلپذیر و قدرت بسیار زیادش کاربران رو مجذوب خودش می‌کنه. اگه برنامه‌نویس هستید و دنبال یک ویرایشگر متن قوی و سریع برای کارهاتون هستید، مطمئن باشید این نرم‌افزار خیلی شما رو راضی می‌کنه. قابلیت‌های فراوانش واقعا کار کردن با اون رو لذت بخش می‌کنه. در واقع تا زمانی که خودتون اون رو دریافت و نصب نکنید متوجه قابلیت‌هاش نمی‌شوید. قابلیت شخصی‌سازی کامل، قالب‌های پیش‌فرض، پالت خط‌فرمان، استفاده از keybinder ، تغییر یک لغت مشترک در چندین خط به‌طور همزمان و ….. از جمله ویژگی‌های Sublime Text هست.

برای دریافت این نرم‌افزار وارد سایتSublime Text شوید و پس از دریافت اون‌رو از حالت فشرده خارج کنید. با ترمینال به مسیری که اون رو از حالت فشرده خارج کردید بروید. به دلایل امنیتی و ساختار این نرم‌افزار در میزان دسترسی این پوشه رو به opt/  منتقل می‌کنیم:

sudo mv Sublime\ Text\ 2 /opt/

حالا یه لینک سمبولیک می‌سازیم تا بتونیم Sublime Text  رو از خط فرمان با دستور sublime اجرا کنیم:

sudo ln -s /opt/Sublime\ Text\ 2/sublime_text /usr/bin/sublime

به همین راحتی می‌تونید از این به بعد از این ویرایشگر متن قدرتمند و زیبا استفاده کنید. توصیه می‌کنم حتی برای امتحان کردن هم شده این‌نرم‌افزار رو نصب کرده و بعد در مورد اون قضاوت کنید.

Sublime-text- fedorafans.comبرچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,