منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

آموزش نصب MegaSync در فدورا

فضای دخیره سازی ابری Mega که توسط آقای Kim Dotco راه اندازی شده است که این امکان را به کاربران می دهد تا فایل های خود را روی این سرویس دخیره کنند.گفتنی است آقای Kim Dotcom قبلا وب سایت MegaUpload را داشتند که بنا به دلایلی مسدود شد و اکنون با سرویس Mega فضای ۵۰ گیگابایت به صورت رایگان و امنیت مطلوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

mega-logo

این سرویس برنامه ی کلاینتی در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانند با نصب آن روی سیستم خود اطلاعات و فایل های خود را با اکانت خود در سرویس Mega همسان سازی کنند.برای نصب این برنامه در فدورا کافیست تا مراحل ساده ی زیر را دنبال کنید.

برای نصب آخرین نسخه  MegaSync بر روی فدورا ۲۰ کافیست تا به این لینک مراجعه نمایید :

https://mega.co.nz/linux/MEGAsync/Fedora_20/

و سپس بر اساس معماری فدورای خود نسخه ی ۶۴ بیتی (x86_64) یا ۳۲ بیتی (i686) را دانلود و سپس با استفاده از این دستور آن را نصب نمایید :

 

#yum localinstall megasync-1.0.30-2.1.i686.rpm

 

توجه داشته باشید به جای megasync-1.0.30-2.1.i686.rpm باید نام فایلی که دانلود کرده اید را وارد کنید.

پس از نصب برنامه ی MegaSync را اجرا نمایید و مراحل را مانند تصاویر زیر پیگیری نمایید :

mega

mega

mega

mega

پس از نصب برنامه را در قسمت System try (کنار ساعت سیستم) مشاهده خواهید کرد :

 

mega

اگر دقت کنید در مسیر پوشه خانگی خود یک پوشه با نام Mega ایجاد شده است که می توانید فایل های خود را درون آن قرار دهید تا با اکانت شما در سرویس Mega همسان سازی شوند.

برنامه ی MegaSync دارای امکاناتی نیز می باشد که می توانید آنها را از طریق قسمت Settings برنامه مشاهده کنید و تنظیمات خود را روی آن انجام دهید :

 

settings-megasync

 برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , ,