منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

اتصال به SSH از طریق Putty بدون وارد کردن پسورد

با سلام خدمت دوستان . همان طور که می دونید یکی از پر کاربرد ترین استفاده های putty جهت اتصال به SSH است . به صورت پیش فرض این ابزار داخل ویندوز به صورت گرافیکی بوده و در هنگام ورود به سرور ( از طریق SSH ) نام کاربری و پسورد را باید وارد کنیم . اما در این آموزش روشی رو دنبال می کنیم که بدون وارد کردن نام کاربری و پسورد و تنها با کلیک کردن بر روی آیکونی دلخواه ، به سرور خود لاگین کنیم .

مرحله اول ) ابتدا بر روی آیکون putty راست کلیک کرده و گزینه Create Shortcut را انتخاب می کنیم . سپس نام شورت کات خود را به اسمی دلخواه تغییر می دهیم .

01

مرحله دوم ) بر روی شورت کارت راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب می کنیم . در تب باز شده یعنی Shortcut می توان آدرس و محل قرار گرفتن برنامه را مشاهده کرد . ( از قسمت Target )

حال باید قسمت Target را ( به عنوان مثال ) به شکل زیر تغییر داد :

C:\Users\Iman\Desktop\putty.exe -ssh root@OSLearn.ir -P 22 -pw PassW000rd

02

نکته : آدرس محل قرار گرفتن برنامه را متناسب با سیستم خود تغییر دهید .

نکته : اطلاعات مربوط به سرور را متناسب با سرور خود تغییر دهید .

در آخر اگر بر روی این شورت کات کلیک کنید ، مستقیم به سرور وارد خواهید شد .

نکته : از آن جا که در این روش به اطلاعات مربوط به سرور ( آی پی ، پورت ، نام کاربری ، پسورد و … ) می توان دسترسی داشت ، پیشنهاد می شود از این روش استفاده نکنید .

 

منبع : او اس لرن دات آی آر | http://OSLearn.ir

نویسنده : E2MA3N

مطلب اضافه ، سوال و بحث پیرامون این ارسال دارید ؟ لطفا آن را در انجمن سایت مطرح کنید .

از این مطلب راضی هستید ؟ می خواهید به سایت کمک کنید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما اعلام کنید . برای دونیت روی خرید کلیک کنید . با تشکربرچسب ها :