منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

اخبار داغ اوراکل: بروزرسانی تمپلیت‌های دیتابیس اوراکل

تیم اوراکل امروز بروزرسانی‌های جدیدی برای تمپلیت‌های VM خود برای محصول دیتابیس اوراکل را در دسترس توسعه دهندگان قرار داد. Oracle VM Templateها همونطور که می‌توانید حدس بزنید تمپلیت‌هایی هستند که می‌توانند به طور کامل یک محیط Single Instance یا (Oracle Restart (Single Instance/HA و یا (Oracle Real Application Clusters (RAC پیکربندی شده را در یک محیط Oracle VM به طور کامل و خودکار اجرا کنند.

معماری اپلیکیشن‌محور تمپلیت‌های ماشین مجازی اوراکل با هدف ایجاد امکان پیاده‌سازی سریع اپلیکیشن طراحی شده است. با استفاده از تمپلیت‌های ماشین مجازی اوراکل، اپلیکیشن‌های پیچیده نظیر Oracle Database یا Oracle Real Application Clusters - RAC را می‌توان ظرف چند دقیقه پیاده‌سازی کرد. ۱۰ بار سریعتر از سایر راهکارها ...

شما در یک بیزنس بزرگ قرار دارید با تمپلیت‌های Oracle VM می‌توانید در عرض چند دقیقه بهترین و قویترین دیتابیس رابطه‌ای جهان را به سادگی به هر تعداد که می‌خواهید به عنوان یک دیتابیس Single Instance یا (Oracle Restart (Single Instance/HA و یا Oracle RAC برای هر نود کلاستر بهره‌برداری و کلون‌گیری کنید.

اطلاعات بیشتر برای نصب و استفاده در داکیومنت PDF آرشیو شده در صفحه تمپلیت‌ها موجود است، می‌توانید این داکیومنت رو از طریق شبکه فناوری اوراکل پیدا کنید.

تمپلیت‌های اوراکل برای مخاطبین گسترده‌ای از قبیل مدیران پایگاه داده، مدیران سیستم، توسعه دهندگان اپلیکیشن، کاربرهای تازه کار و کاربرهای حرفه ای قابل استفاده و مفید است. برخی از ویژگی‌های این تمپلیت‌ها:

  • صد درصد بدون مشکل و قابل اطمینان است، یعنی چند منبع مختلف برای یک تمپلیت وجود ندارد.
  • جامع است، یعنی نیازی به نصب سیستم عامل، نرم افزار اوراکل یا استفاده از اسکرپت دیگری برای محیط تست یا عملیات نیست.
  • تمام تمپلیت‌ها هم برای محیط دولوپ و هم برای عملیات قابل استفاده هستند.
  • تمام نسخه ها در هر ۲ نسخه از Oracle VM (ورژن ۲ و ۳) پشتیبانی می‌شوند (به عنوان مثال تمپلیت RAC و غیره).
  • آخرین پچ‌های موجود مثل PSU و پچ‌های توصیه شده از طرف اوراکل برای محصول مورد نظر بر روی این تمپلیت‌ها موجود است.
  • قابلیت سفارشی سازی پچ‌های نصب شده با opatch در دسترس شما است.
  • بدون مشکل در نصب سناریو. با چند کلیک سناریو خود را پیاده‌سازی کنید.
  • تضمین پایداری همیشگی از سوی اوراکل

حالا وقت آن است که خبر جدیدی که از سوی کمپانی اوراکل در متالینک (پشتیبانی رسمی اوراکل) درج شده رو باهم مرور کنیم.

اوراکل گفته است که بروزرسانی تمپلیت ها برای سال ۲۰۱۹ انجام شده و تغییرات زیر برای هر ۳ تمپلیت دیتابیسی صورت گرفته است:

Oracle Linux 7.6 UEK Release 5 Update 2 (UEK R5U2): 19.3.0.0.190416, 18.6.0.0.190416 and 12.2.0.1.190416 Templates Released!

Oracle Linux 6.10 UEK4: 12.1.0.2.190416 Templates Released!

همچنین اوراکل اعلام کرده است که این ۳ تمپلیت تا پایان ماه مه ۲۰۱۹ (نیمه خرداد ۱۳۹۸) به پلتفرم Oracle Cloud اضافه خواهند شد.

جهت پیشبرد کسب و کار خود و دریافت مشاوره/ پشتیبانی/ راه‌اندازی راهکارهای اوراکل از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. برچسب ها :