منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

اختصاصی نرد نیوز: سامانه‌ی مدیریت دیدگاه دیسکاس فارسی شد

دیسکاس (Disqus) یک سامانه‌ی خدمات دیدگاه برای وبگاه‌ها و جوامع برخط است که از یک سکّوی شبکه‌ای بهره می‌برد. این سکّو شامل ویژگی‌های بسیاری چون یکپارچی اجتماعی، شبکه‌ی اجتماعی، نمایه‌ی کاربری، ابزارهای مقابله با هرزنامه، سامانه‌ی نظارت و تحلیل دیدگاه‌ها، اطّلاعیه‌های ای‌میلی، و ارسال دیدگاه با گوشی تلفن همراه است. این سامانه تنها در امریکا ۱۴۴میلیون بازدیدکننده‌ی یکتا دارد و بسیاری از وبگاه‌های به‌نام دنیا هم‌چون CNN ، Daily Telegraph و IGN و هم‌چنین بیش از ۷۵۰٫۰۰۰ وبلاگ و وبگاه در سراسر دنیا از آن بهره می‌برند.
اکنون تیم فارسی اوبونتو با افتخار اعلام می‌دارد که در راستای راه‌اندازی بخش خبری خود، ابزارک ارسال دیدگاه این سامانه را به طور کامل به زبان فارسی برگردانده است و کلّیه‌ی بازگردانی‌های مربوط به آن از طریق صفحه‌ی بازگردانی دیسکاس در ترنسیفکس در دست‌رس عموم مردم قرار داشته و درصورت نیاز، توسّط هر فرد علاقه‌مند قابل تغییر و اصلاح می‌باشد.
گفتنی‌است کسانی که پیش از این از خدمات دیدگاه دیسکاس استفاده می‌کردند، هم‌اکنون می‌توانند با مراجعه به بخش مدیریت این سامانه، ابزارک ارسال دیدگاه در وبگاه خود را روی زبان فارسی تنظیم کنند.


دیدگاه‌ها: (۷)

عرفان <دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۰>

مهمترین مشکل disqus این بود که RTL نبود. آیا این مشکل هم حل شده؟

حامد رمضانیان <دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۴>

خیلی خوب شد دانیال
خیلی خوبه سرویس‌های اینطوری رو فارسی شو داشته باشیم.

دانیال بهزادی <چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۲>

این مشکل گزارش شده و در انتظار پاسخ هستم

دانیال بهزادی <پنج‌شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۲:۴۵>

خب امروز جوابم رو دادن:
‪We are aware of the need for RTL in some languages but adding a dir attribute is not enough. We want to make sure we do this right, from the start, so stylesheets and other resources will need to be adapted to this new layout. It’s on our radar. Thanks for voicing your support.

امیررضا قادری <دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۱>

عالی عالی عالی عالی…. خیلی خوشحال شدم. دستتون درد نکنه جدا