منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

از حساب ایمیل یاهوتون محافظت کنید

مهم‌ترین مزیت و کاربرد پروتکل SSL این هست که ارتباط شما با سرور رو رمزنگاری و غیر قابل شنود می‌کنه. انتقال سرویس ایمیل یاهو به این پروتکل خبر خوبی برای حفظ امنیت کاربران یاهو حساب میشه.

اگه شما جزو طرفداران یاهو هستید و هنوز از ایمیل یاهو استفاده می‌کنید، حتما می‌دونید که صفحه ورود به حساب یاهو توسط پروتکل SSL رمزنگاری می‌شد، اما بعد از ورود به سیستم برمی‌گشت به حالت عادی بدون رمزنگاری http:// که این شیوه از نظر امنیتی خیلی بد بود. مخصوصا اگه از اینترنت‌های عمومی مثل کافی‌نت ها یا شبکه‌های بی‌سیم کافی‌شاپ‌ها، کتابخونه‌ها و غیره استفاده می‌کردید.

خبر خوب این هست که یاهو بالاخره این امکان رو اضافه کرده که بتونید بعد از ورود به حساب کاربری یاهوتون، همچنان از ارتباط امن استفاده کنید. خیلی عجیب هست که یاهو تا حالا این امکان رو نداشت و همچنان عجیب هم هست که چرا الان این رو به عنوان یه گزینه تو تنظیمات اضافه کرده و به طور پیش‌فرض فعال نیست. به هر حال! یاهو هست دیگه!

نحوه فعال کردن SSL در یاهو

۱) به حساب ایمیل یاهو لاگین کنید.
۲) از اون  دکمه چرخ‌دنده گوشه سمت راست بالا روی Mail Options کلیک کنید.
۳) از منوی سمت چپ روی General کلیک کنید.
۴) اون گزینه آخری که Turn on SSL هست رو تیک بزنید و تنظیماتتون رو ذخیره کنید. یک بار هم از حسابتون خارج بشید و دوباره وارد بشید. از این به بعد می‌تونید با خیال راحت‌تری از سرویس ایمیل یاهو استفاده کنید. :)

 

\"فعال

فعال کردن SSL در سرویس ایمیل یاهو

 برچسب ها : , , , , ,