منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

استراتژی جدید مندریوا: مگیا برای سرور، مندریوا برای دسکتاپ

با برنامه‌ریزی جدید Mandriva SA برای نقشه راه آینده خود، این شرکت قصد دارد گامی جسورانه و بی سابقه برای محصولات تجاری خود بر دارد: مشارکت و استفاده از ۲ پروژه برای استفاده در محصول تولیدی خود.

بر اساس صحبت‌های Jean-Manial Croset مدیرعامل و Charles Schulz مدیر جامعه کاربری مندریوا، محصولات سروری مندریوا بر پایه توزیع مگیا ساخته خواهند شد در حالی که محصولات دسکتاپ و OEM بر پایه توزیع با سابقه‌تر مندریوا تولید می‌گردند. این حرکت مندریوا را به اولین ارئه دهنده جدی محصولات تجاری لینوکسی تبدیل خواهد کرد که تلاش کرده است محصولات خود را بر پایه ۲ پروژه گوناگون عرضه کند.

با اینکه نمونه‌های مشابهی مانند فدورا و ردهت اینترپرایز لینوکس و یا اوپن سوزه و سوزه اینترپرایز سرور را می‌توان پیدا کرد اما این محصولات بر پایه کدهای مشترکی ساخته شده‌اند در حالی که مندریوا راهکار پیچیده‌تری را برگزیده است. این دو مدیر این خبر را در یک پخش آنلاین اینترنتی اعلام نمودند. به گمان برخی کارشناسان این اقدام بیش از حد پیچیده خواهد بود و برای مثال کمترین مشکل آن مدیریت بسته‌ها در این روش است. اما دلیل این کار چیست؟

کراست در این زمینه می‌گوید: “توزیع مندریوا برای محصولات سرور بیش از حد نوآورانه و جوان است در حالی که مگیا برای این منظور بالغ‌تر و درنتیجه برای محصولات شرکتی مناسب تر است. در طول این گفتگوی ۲۵ دقیقه‌ای مجری بر دو واقعه پیشین که باعث مشکل در رابطه کمپانی و جامعه کاربری شده بود تاکید کرد که کراست در پاسخ با تائید این موارد گفت: «من در اینجا از اشتباهاتی که در گذشته رخ داده‌اند عذرخواهی می‌کنم.»

استفاده از ۲ پروژه برای استفاده در محصول نهایی کاری جاه‌طلبانه و تا حدودی طعنه آمیز است زیرا مندریوا خود سالها پیش از پیوند ۲ توزیع لینوکسی Conectiva Linux و Mandrake Linux تشکیل شده است. به نظر می‌رسد که مندریوا دوباره با ۲ توزیع زیر یک سقف کار خواهد کرد. کراست مطمئن است که تیم او توانایی انجام این کار را خواهد داشت. او گفت: «ما تصمیم داریم تا ۲ پروژه و در نتیجه بهترین ویژگی‌های هرکدام را همزمان داشته باشیم.»

منبعبرچسب ها : , , , ,