منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

اسکریپت نصب فونت فارسی برای لینوکس نسخه GUI

قبلا یک اسکریپت نوشته بودم برای نصب فونت فارسی در لینوکس، اما اینبار میخوام همون اسکریپت رو که اینبار با zenity ایجاد شده رو بگذارم. البته این به معنی ناکار آمد بودن قبلی نیست، بلکه این یکی همون کار رو انجام میده منتها با پنجره ها و نه ترمینال.
اگر شما ترمینال رو دوست تر :)) میدارید!! اون یکی هنوز برای شما بهتره، اما اگر با پنجره سر و کله زدن رو خوشتر دارید، این یکی مطمئنا برای شماست.
در حقیقت لیست همون لیسته، wget هم همونه، ولی با کمک اسکریپتی که قبلا نوشتم برای دانلود با wget به صورت GUI و یه کم استفاده از zenity برای ایجاد لیست و …. این اسکریپت دارای GUI شده که خوب :)
این برای اجرا چند تا پیشنیاز داره :
wget برای دانلود فایلها
zenity برای نمایش پنجره ها
gksu ، چون دیگه sudo به کار نمیاد!! اگه قراره خارج از ترمینال باشه!
همه اینها به صورت پیشفرض توی اوبونتو نصبه، برای آرچ خودتون نصب کنید.

کافیه اسکریپت رو دانلود کنید،‌اجراییش کنید (توی گنوم، با رفتن به Properties فایل و زدن تیک مربوط به فایل اجرایی در تب Permission و یا در حالت کلی :

chmod a+x ~/bin/zfarsifonts.sh

البته با این تصور که شما اسم فایل رو میگذارید zfarsifonts.sh و اونو توی پوشه bin که توی پوشه home کاربرتون (همون ~ ) ساختید قرار گرفته.
بعد از این کار روش دوبار کلیک کنید و گزینه Run رو بزنید و دیگه باقیش که به صورت دیداری هست و شما میتونید ببینید. اسکریپت رو از آخر همین پست دانلود کنید، البته یه سری تصویر هم هست، فکر هم نمیکنم راهنما نیاز باشه!!

صفجه انتخاب فونتها

صفجه انتخاب فونتها

دانلود فونتها

دانلود فونتها

اینهم لینک این اسکریپت برای دانلودبرچسب ها : , , , , , , , , , ,