منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

افزودن قابلیت Auto Complete به IDEها برای توسعه لاراول

سلام

یکی از قابلیت‌هایی که برنامه‌نویسان از اون در هنگام کدنویسی خیلی بهره‌ می‌برند، قابلیت تکمیل خودکار عباراته. تمام IDE‌ها این قابلیت رو دارن ولی بعضی‌هاشون خیلی هوشمندن مثل Visual Studio و Jetbrain PhpStorm و بعضی‌هاشون امکانات و هوشمندی کمتری دارند، مثل Sublime ُText.

هوشمندی ویرایشگر‌های کد برای Completion شامل امکانات موجود در زبان، متغیر‌ها، توابع و کلاس‌ها هست ولی بعضی موقع بعضی چیزارو تشخیص نمی‌دن. مثل کلاس‌ها یا فایل‌هایی که در هنگام اجرا قراره کنار هم قرار بگیرند و یا ارث‌بری‌های کلاس‌های مختلف.

یکی از فریمورک‌هایی که این روزا خیلی سر و صدا کرده لاراوله و بالطبع برنامه‌نویسان دوست دارن تو محیطی کد بزنن که بیشترین امکاناتو در اختیارشون قرار بده. خوب به صورت پیش‌فرض IDEهایی مثل PhpStorm, Eclipse, Aptana, Netbaens تا حدودی هوشمندی دارن و کم و بیش کلاس‌ها و فایل‌های یک پروژه رو تشخیص می‌دن ولی برای بهره‌برداری هرچه بیشتر باید یه کارایی بکنید تا اسکریپتتون به صورت کامل توسط IDE پشتیبانی بشه.

خوشبختانه برای فریمورک لاراول یک پکیج وجود داره که با نصبش به راحتی قدرت کامل فریمورک رو روی IDE بهتون میده.  Laravel IDE Helper، یه پکیجیه که مثل بقیه پکیج‌های لاراول میتونین اونو با composer نصب کنین و با نوشتن یکی-دو خط کد و تنظیمات از این مهم بی ‌نصیب نمونین.

برای شروع ابتدا فایل composer.json اصلی پروژه‌تون رو باز کنید و در قسمت require این خط کد رو که نام پکیج مربوطه‌س وارد کنید:

"barryvdh/laravel-ide-helper": "1.*

بعد با استفاده از ترمینال(command-line) دستور زیر را وارد کنید (در دایرکتوری اصلی پروژه) :

 composer update

بعد از اون وارد فایل laravel/app/config/app.php بشین و عبارت زیر را به آرایه providers اضافه کنید:

'BarryvdhLaravelIdeHelperIdeHelperServiceProvider',

بعد از این کار دوباره وارد ترمینال شده و عبارت زیر را وارد کنید  (در دایرکتوری اصلی پروژه) :

php artisan ide-helper:generate

الان دیگه محیط توسعه نرم‌افزارتون یا همون IDE به راحتی تمام کلاس‌ها و توابع و اشیا رو شناسایی می‌کنه و می‌تونین از کد زدن لذت ببرین.

برای اطلاعات بیشتر و تنظیمات دیگه به این آدرس برید.برچسب ها : ,