منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

امنیت بیشتر در وبگردی با افزونه HTTPS Everywhere فایرفاکس

\"HTTPS

امنیت،امنیت و باز هم امنیت.داشتن امنیت در هرجایی ضروری و مورد نیاز می باشد و نیاز به امنیت در فضای مجازی بیشتر و بیشتر است.برای داشتن امنیت می توان از ابزارها و نرم افزارهای امنیتی، ایمن و مطمئن و غیره استفاده کرد.علاوه بر استفاده از نرم افزارهای امنیتی کاربر نیز باید دارای آگاهی و دانش لازم  در زمینه ی امنیت داشته باشد.

برای وب گردی در اینترنت(web browsing) افراد مختلف از مرورگرهای (Browser) مختلفی استفاده می کنند که یکی از این مرورگرها Firefox می باشد.ما همیشه توصیه می کنیم که مرورگر خود را Update نگه دارید تا از دست برخی حملات اینترنتی در امان بمانید.

در این مطلب قصد دارم تا افزونه ای را به شما معرفی کنم که تا حدی امنیت شما را در استفاده از  اینترنت و مرور وب سایت ها بالا می برد.نام این افزونه HTTPS Everywhere می باشد که محصول همکاری Tor project و Electronic Frontier Foundation می باشد.

برخی از وب سایت ها ممکن است از HTTPS  و HTTP استفاده کنند ولی به صورت پیش فرض از HTTP استفاده می کنند و شما مجبور هستید که خودتان به صورت دستی با HTTPS به آن وصل شوید.به همین خاطر با نصب افزونه ی HTTPS Everywhere دیگر نیازی نیست که شما اینکار را به صورت دستی انجام دهید و خود افزونه در صورتی که تشخص دهد وب سایت مورد درخواست شما از HTTPS استفاده میکند آن را با HTTPS برای شما باز میکند و با این روش در صورت فراموشی شما جای هیچ نگرانی نیست.

گفتنی است که وقتی وب سایتی از HTTPS استفاده کند در واقع اطلاعات تبادلی بین مرورگر شما و  وب سایت به صورت رمزنگاری (encryption) اتفاق می افتد که باعث بالارفتن امنیت شما می شود.

برای نصب افزونه ی HTTPS Everywhere و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن به اینجا مراجعه نمایید.

امیدوارم که از این مطلب و افزونه استفاده لازم را برده باشید و باعث بالا بردن امینت شما شده باشد.برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,