منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

بازگشت مریخ‌نورد ESA به زمین به کمک اوبونتو

این روزها روزهای خوش اقبالیِ اوبونتو و کنونیکال است. بعد از مهاجرت ۵۰۰۰ سرور Spotify از دبیان به اوبونتو، به نظر می‌رسد این بار آژانس فضایی اروپا – ESA از اوبونتو برای هدایت و بازگشت یک مریخ‌نورد به زمین استفاده می‌کند.

ESA

فضانورد آلمانی الکساندر گرست از ایستگاه فضایی بین‌المللی عکسی بر روی اکانت گوگل‌پلاس خودش منتشر کرده که نشان می‌دهد ESA  یک مریخ‌نورد خود را که در حال بازگشت به زمین است، با استفاده از اوبونتو کنترل میکند. این اولین‌بار نیست که از اوبونتو در صنعت فضایی استفاده می‌شود و قبل از این سرویس کلود سازمان تحقیقات فضایی آمریکا – NASA هم با اوبونتو به همراه اوپن‌استک پیاده‌سازی شده بود.

ESA-ubuntu-Rover-s

تا پیش از این الکساندر گرست و  آژانس فضایی اروپا از Scientific Linux که یک توزیع برای مصارف علمی بر پایه کد منبع RHEL است که توسط آزمایشگاه فیزیک CERN توسعه داده می‌شود، و همچنین از توزیع OpenSuse برای مصارف تحقیقاتی و عملیاتی خود استفاده میکردند که از شواهد بر‌میاید که تمایل دارند که نیم‌نگاهی هم به اوبونتو داشته باشند و چه بسا در آینده چایگزین Scientific Linux و OpenSuse شود.برچسب ها : , , , , , , , , , , ,