منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

بازی گیکی؟!

تا به حال توی جو و جریان وبلاگ بازی نبودم و از این کارها نکردم. اما حداقل به عنوان بهانه‌ای برای نوشتن و خلاص کردن شما از باغم! بد ندیدم زورکی هم که شده به بازی geekها بپیوندم \':)\'

کلمه geek به فردی میگند که خوره یک چیز باشه! یعنی اول علاقه داشته بعد خوره شده! البته نه از نوع علاقه‌ای که مثلا خیلی‌ها به یانگوم دارندها! نه! بیشتر علاقه به فناوری و امور تکنولوژیک منظور بوده! \';)\' البته لازم به تذکر نیست که من geek نیستم ولی geekهارو یکمی دوست دارم!

  • همیشه آرزوم بوده روزی برسه که لازم نباشه یک پنجم زمان طراحی پروژه‌ها رو برای رفع ایراد مرورگرهای مختلف (خصوصا ie) به هدر بدم! یا خیلی از ایده‌ها و خلاقیتهای طراحیم به گِل بشینه وقتی نتونم به راحتی با همه مرورگرها نمایشش بدم! واقعا آروزی دور از دسترسیه؟ واقعا خواسته زیادیه رعایت و اجرای استانداردهای وب در مرورگرها؟ (در همین راستا مطلبی در دست تهیه دارم!)
  • چقدر آرزو دارم سطح اطلاعات و دانش مردم و (خصوصا) مسئولین از IT و مسائل مرتبط ارتقا پیدا کنه و لازم نباشه برای مسئول مربوطه توضیح داد 128 کیلوبیت خیلی نیست! یا اینترنت فقط سایت غیر اخلاقی و بی ناموسی نیست یا دیگران بفهمند کامپیوتر وسیله جدید بازی مثل آتاری و میکرو نیست و ایضا نیاز به توضیح نباشه کسب درآمد از اینترنت همون شبکه‌های هرمی نیست یا … میدونم که حداقل این آروزی بزرگیه!
  • آرزو دارم درک و شناخت مردم از open source بیشتر بشه. هم از این نظر که استفاده از برنامه‌های بازمتن به جای برنامه‌های پولی کرک شده رایج بشه و هم اینکه روحیه و اخلاق open sourceی کمی در جو نرم‌افزار و IT ما بیشتر بشه.
  • آرزو دارم روزی همه با لینوکس کار کنند و سیستم عامل مایکروسافت رو کلا به لای باقالی‌ها بفرستیم! در نتیجه دیگه هر از گاهی یکی از دوستان و آشنایان رو با یک کیس زیر بقل نبینم که با چهره آشفته و فرتوتی به سمتم میاد و میخواد ویندوزش رو عوض کنم! (مطمئنا منظورم از لینوکس همون لینوکس ملی و اینها نیست ها! همین اوبونتوی خودمون یا شایدم پارسیکس!)

ولی بزرگترین آرزوی جدی و حقیقیم با جادی مشترکه! آه که چقدر آرزو دارم هویت و شخصیت پذیرفته شده‌ای در دنیا داشته باشم! البته حداقل الان دنیای من از دریچه محیط مجازی اینترنت هست. جایی که بارها و بارها، فقط به خاطر ایرانی بودن، ازش صدمه خوردم، از بخشهاییش رونده شدم و گاهی اوقات (به ندرت البته) مورد آزار و توهین قرار گرفتم. \':(\'

من به دعوت دوست عزیز آقای منیری به این بازی کشیده شدم! اما به دلایلی ترجیح میدم در ادامه کسی رو دعوت نکنم. شاید نمیدونم چه کسی رو چطور انتخاب کنم یا …برچسب ها : , , , , , ,