منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

با استفاده از Swirl به راحتی R یاد بگیرید

پکیج Swirl از نظر من بهترین راه یادگیری R است. این پکیج در خود R و به صورت تعاملی به شما R، آمار به میزان لازم و در نهایت آنالیز داده یاد می‌دهد. نصب، راه‌اندازی و کار با این پکیج بسیار آسان است، در قدم اول بدیهی است که باید R و ترجیحا Rstudio را روی سیستم خود نصب کنید. برای نصب این پکیج دستور زیر را در کنسول اجرا کنید:

بعد از نصب شدن پکیج دو دستور زیر را وارد کنید تا اجرا شود:

swirl-package (1)

اگر اینترنت یاری کرده باشد با عکس بالایی روبرو می‌شوید، از بعد از این دیگر تقریبا همه‌چیز سرراست است، کافی است یک اسم به عنوان نام کاربری به swirl بدهید تا پیشرفت شما در روند یادگیری ذخیره شود. بعد از یکی دو بار Enter زدن swirl پیغام نصب یکی از درس‌های خود را به شما نشان خواهد داد، اگر با خطای زیر روبرو شدید احتمالا اینترنت یاری نمی‌کند و باید درس را به صورت دستی نصب کنید.

swirl-package (2)

همانند شکل اگر گزینه‌ی دوم را انتخاب کنید این صفحه در مرورگر شما باز می‌شود. نحوه نصب دستی درس‌های swirl در این صفحه توضیح داده شده، ولی به هر حال نوشتن مراحل در اینجا خالی از لطف نیست.

این فایل را از گیت‌هاب دانلود کنید(حجم آن حدود ۴۴ مگابایت است) و در جایی در سیستم خود که آدرس سرراستی دارد ذخیره کنید. سپس دستور زیر را وارد کنید و آدرس فایل را در file address بنویسید. (اگر با خطایی درباره‌ی آدرس فایل روبرو شدید به جای / از // استفاده کنید.).

بعد از اجرا با پیغام زیر روبرو می‌شوید:

و اگر دوباره با وارد swirl شوید لیست درس‌ها را همانند عکس زیر مشاهده خواهید کرد:

swirl-package (4)

در پایین این صفحه گیت‌هاب یک روند پیشنهادی برای گذراندن درس‌های این پکیج آمده و من پیشنهاد می‌کنم از همین روند استفاده کنید.برچسب ها :