منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

با مودل آشنا شوید

امیدواریم این مطلب مفید بوده باشد . از اینکه سایت تبریکس را انتخاب کردید متشکریم .

مودل (moodle) یک پروژه آموزش الکترونیکی وب پایه است که خود را به عنوان یک سامانه مدیریت دوره معرفی می‌کند، که به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند مؤثرترین فعالیت‌های آموزشی بر‌ خط را بر پا کنند. Moodle ادعا می‌کند که از یک سایت با یک استاد هم اکنون توانسته است به یک دانشگاه با ۲۰۰۰۰۰ دانشجو امکانات دهد و همچنین به عنوان یک سامانه وب محتوا برای آموزش الکترونیکی مطرح است؛ بنابراین تا زمانی که آموزش الکترونیکی وجود داشته باشد،Moodle نیز خواهد بود.

برخی از کاربران این نرم‌افزار عبارتند از: دانشگاه RMIT،دانشگاه سیدنی، دانشگاه Brigham Young و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا.

سامانه کنفرانس MoodleMoot راهی است که کاربران را با فعالیت‌های یکدیگر آشنا می‌کند.

پروژه با زبان PHP نوشته شده و تحت مجوز GPL منتشر می‌شود. وب سایت آن در نشانی http://moodle.org قرار دارد و پشتیبانی تجاری را سایت http://moodle.com برعهده دارد.

Moodle بر روی هر رایانه که بتواند PHP را اجرا کند، اجرا می‌شود و بسیاری از انواع بانک‌های اطلاعاتی ( به خصوص MySQL) را پشتیبانی می‌کند.

کلمه Moodle مخفف Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment به معنی محیط آموزشی پویا شیء‌گرا‌ پیمانه‌ای است.

این سامانه در حال حاضر در بسیاری از مؤسسه‌ها و دانشگاه‌ها در سطح جهان در ۱۹۳ کشور و با ۷۵ زبان مختلف و از جمله در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ایران دانشگاه‌های علم وصنعت ایران، شهید بهشتی تهران و بسیاری دیگر از دانشگاه‌ها و موسسه‌ها از این سامانه برای پیاده‌سازی آموزش مجازی خود و مدیریت آن استفاده می‌کنند

نوشته با مودل آشنا شوید اولین بار در مرجع اپن سورس ، گنو/لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : ,