منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

با drupal آشنا شوید .

امیدواریم این مطلب مفید بوده باشد . از اینکه سایت تبریکس را انتخاب کردید متشکریم .

دروپال یک پلتفرم توسعه وب متن باز و رایگان برای مدیریت محتوا و ارتباطات بین کاربران مبتنی بر وب است. وبسایت های بزرگ و پرترافیکی از قدرت دروپال برای توسعه و ارائه سرویس های خود استفاده می کنند، بیش از یک میلیون وبسایت مانند World Economic Forum, Stanford University,  Examiner.com .

\"drupalدروپال و متن باز

دروپال در حدود ۱۰ سال پیش توسعه و تحت لیسانس GNU Public License منتشر شد. این بدان معنی است که دروپال کاملاً رایگان برای دانلود، استفاده و ویرایش است. در صورتی که خودتان مسئول توسعه و طراحی از دروپال هستید نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.


\"drupalدروپال و توسعه وب

دروپال نصب شده بصورت پیشفرض دارای بانک اطلاعاتی، پلتفرم کنترل فایل و دارای امنیت مطمئن می باشد. بسیاری از توسعه دهندگان وب دروپال را توسعه پذیر تر از هسته های دیگر برای شروع پروژه خود می دانند.


\"drupalدروپال و روابط اجتماعی

دروپال دارای سیستم مالتی یوزر برای کنترل کاربران و بازدیدکنندگان وبسایت است. بازدید کننده می تواند به عنوان کاربر عضو وارد وبسایت شود و یا به عنوان مهمان در وبسایت به وبگردی بپردازد. همچنین می توانید با دروپال نقش های کاربری مختلف برای کاربران تعریف کنید.


\"drupalدروپال و محتوا

دروپال هر دو وظیفه نگهداری و انتشار محتوا را برای شما بر عهده می گیرد. این امکان به حضور شما در شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک و غیره نیز کمک شایانی می‌رساند. همچنین امکانات توکار دروپال محتوای مورد خواسته موتورهای جستجوگر را برای آنها آماده می سازد و این یعنی بهینه کردن خودکار محتوا برای شما توسط دروپال.


\"drupalدروپال و مقیاس پذیری

دروپال بارها و بارها مقیاس پذیری خود را در وبسایت های بزرگ با بیش از یک میلیون صفحه و بیش از ۲۰,۰۰۰ درخواست در ثانیه ثابت کرده است. هسته دروپال در این مقیاس پذیری ۹۹ درصد وظایف را بر عهده دارد در شرایطی که ابزارهای رایگان و مدیران دوره دیده دروپال تنها یک درصد از کنترل این وظیفه را بر عهده می‌گیرند.


\"drupalدروپال و طراحی

طراحی های دروپال از قالب (Themes) ها شروع می‌شود. وبسایت رسمی دروپال بیش از صدها قالب رایگان را میزبانی میکند که می توانید از آنها استفاده نمایید. چندین قالب زیرساختی (Base Theme) هم برای طراحی های سفارشی و ریسپانسیو در اختیار شما به رایگان قرار دارد.


\"drupalدروپال و دنیای مخاطبان

دروپال هسته بیش از یک میلیون وبسایت فعال در اینترنت است که بیشتر آنها شامل وبسایت های بزرگ دنیای وب و مخصوصاً وبسایت های سطح یک دولتی و سر شاخه های اصلی صنعت و دانشگاهی است. اما پلتفرم دروپال می تواند در شرکت های متوسط و کوچک نیز به سادگی مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.


\"secureدروپال و امنیت

دروپال توسط هزاران وبسایت مهم از لحاظ امینتی مورد استفاده قرار گرفته و این وبسایت ها همواره توسط تیم امنیتی جامعه دروپال و تیم های امنیتی دیگر مورد تست و بررسی قرار می گیرند. کدهای هسته دروپال بصورت مداوم برای جلوگیری از آسیب پذیری‌های اعلام شده توسط Open Web Application Security Project (OWASP) مشخص میشود تست می گردد.

منبع : acquia.com

 

مطالب مرتبط :

با جوملا آشنا شویم

نوشته با drupal آشنا شوید . اولین بار در مرجع اپن سورس ، گنو/لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : , , , , , , ,