منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

برخی از ویژگی‌های فدورا 20

fedora

فدورا همواره در نسخه‌های خود تغییرات فراوانی رو ایجاد می‌کنه و همین امر اون رو به پیشروترین توزیع در زمینه‌ی بروز بودن سرویس‌ها کرده است. امروز قصد معرفی برخی از ویژگی‌های تصویب شده برای انتشار در هایزن‌باگ رو داریم.

Ryu Network Operating System

ریو یک سیستم‌عامل برای شبکه‌ی تعریف‌شده‌ی نرم‌افزاریست. ریو قصد دارد تا یک کنترل منطقی متمرکز  و یک API  را فراهم کند که کار  را برای اپراتور ها برای ایجاد یک مدیریت شبکه و کنترل آن آسان کند. در حال حاظر ریو برای کنترل دستگاه‌های شبکه از OpenFlow استفاده می‌کند. در واقع می‌توان گفت ریو کنترل‌کننده‌ی OpenFlow هست.

نکته: Network Operation System یک اصطلاح برای فریموارک برای شبکه‌های تعریف‌شده‌ی نرم‌افزاریست.

ARM به عنوان معماری سوم

اضافه شدن armv7hl به معماری‌های i686 و x86_64 به عنوان سومین معماری رسمی در انتشار نسخه‌های بعدی فدورا که ساخته و پشتیبانی می‌شود. به این معنی که تمامی بسته‌هایی که از ARM پشتیبانی می‌کنند، باید برای این نسخه بسته بندی و آماده شوند.

نصاب برنامه‌ها

همان GNOME Software که توضیحات کاملی رو قبلا در مورد اون دادیم.

استفاده از SDDM

در نسخه‌های پیشین، فدورا در اسپین KDE از KDM به عنوان پنجره‌ی ورودی به توزیع خود استفاده می‌کرد که از این نسخه به‌جای استفاده از KDM از SDDM استفاده خواهد شد که از C++11 و Qt5 پشتیبانی خواهد کرد.

همچنین از دیگر ویژگی‌های تصویب شده می‌توان از استفاده از Wayland، استفاده از میزکار KDE 4.11، اضافه شدن Hadoop به بسته‌ها، ابزار اشتراک‌گذاری Certificate ها، استفاده از نسخه‌ی ۲.۱۸ بسته‌ی Glibc، استفاده از kdump در بوت امن، بهینه‌سازی و افزودن ویژگی‌های جدید در شبیه‌سازی و … نام برد.برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,