منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

برنامه نویسی وب، کابوس برنامه نویسی

برنامه نویسی وب یکی از بزرگترین بخش های برنامه نویسی رو تشکیل میده که در دنیای امروز هم هرروز داره نقشش پر رنگ تر میشه.هرروز شاهد این هستیم که اکثر سرویس ها دارن از حالت اپلیکیشنی به حالت تحت وب میرن که نشان از مهمتر شدن این زمینه داره.

برنامه نویسی وب کلا فاز جدایی از برنامه نویسی برای پلتفرم های لینوکس و ویندوز هست.توی پلتفرم هایی جز وب شما یک زبان برنامه نویسی یاد میگیرید به همراه چند تا از فریم ورک ها و شروع میکنید به تولید نرم افزار.

ولی توی دنیای برنامه نویسان وب کار خیلی سخت تره.و پیچیده تر.به دلیل ساختار عجیبی که وب داره نمیشه همون کارهای قبلیرو اینجا تعریف کرد.مثلا ایجاد یک لوپ که همیشه منتظر اتفاق افتادن چیزی باشه به شکل رایجش توی اونجا، توی وب نداریم.

کلا برای بالا آوردن یک وبسایت ما به افراد خیلی بیشتری از یک برنامه نویس نیاز داریم. افرادی از جمله طراح وب.هررچند توی ایران همه نقش آچار فرانسه دارند و همه کاری میکنند.

تکنولوژی های زیادی برای تولید یک سایت مدرن لارمه که اینجا لیستشون میکنم:HTML CSS AJAX و همچنین یک زبان برنامه نویسی برای مثال PHP یا پرل و پایتون و صد البته که C# هم از طرف مایکروسافت اینجا حرف هایی برای گفتن داره.

اینها مینیمم چیز هایی بودند که برای بالا آوردن یک وبسایت مدرن لازمه.علاوه بر اینها فریمورک های خیلی زیادی هم برای تمامشون موجوده که میشه استفاده کرد.

پس بیاید قدر این بچه هایی رو که توی بالا آوردن وبسایت هستند بدونیم.اینا خیلی زحمت‌کش هستند :)برچسب ها : , ,