منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

تابستان ۹۲

تقریبا یک ماه از تابستون ۹۲ هم گذشته و کلی تجربه مفید و خوب داشته واسم، هر چند ترمی که گذشت فوق العاده افتضاح بود، ولی تابستون رو پر قدرت شروع کردم.یک نسخه آزمایشی از پروژه Grid رو پیاده سازی کردم و بصورت Open Source در bitbucket قرار دادم.البته هنوز Stable نیست و چیزی هم به اون صورت نداره، ولی واسه تست چیز خوبی بود.واسه ضرب ماتریس های بزرگ بود و جواب خوبی هم گرفتم.پیاده سازیش با استفاده از expressjs و MongoDB بود. شاید بعدتر ها به عنوان یک Start Up روش حساب باز کنم و خیلی کاملترش کنم، البته در حال حاضر همچین قصدی ندارم.

این تابستون برنامه واسه خودم برنامه مطالعاتی ریختم و می خوام چندتا کتاب که تو صف بود رو بخونم.حدودا چند ماهی میشه که کتاب خوندن رو بصورت رسمی به برنامم اضافه کردم، ولی توی این مدت باقی مونده خیلی جدی تر می خوام دنبال کنم.مسلما اونقدری کتاب نمی خونم و نخوندم که بخوام یکسری کتاب رو بخونم و بگم این کتاب خوب بوده و این کتاب بد، بیشتر کتاب هایی که خوندم و قراره بخونم (و همینطور فیلم ها) به توصیه دوستامه، کسایی که خیلی بیشتر از من وقت می گذارند روی مطالعه و شاید این یک نقطه ضعف حساب شه، چون فکر من رو به جهتی می بره که دوستام فکر می کنند درسته.البته واسه اینهم سعی کردم از طیف های مختلف دوستای کتابخون داشته باشم.

1210830133

یکی از این کتاب ها بر فراز خلیج فارس هست، کتاب خاطرات محسن نجات حسینی، از اعضای قدیمی سازمان مجاهدین خلق که تا سال ۱۳۵۵ عضو مجاهدین خلق بوده، یعنی تا قبل از تغییر ایدلوژیک مجاهدین ( فکر می کنم ). کتاب دیگه تجدید چاپ نمیشه و منم با بدبختی گیرش آوردم، حدودا ۲۰۰ صفحه رو تا الان خوندم،ولی خیلیش مونده.

 

 

 

 

Picture01_resize

کتاب ۱۹۸۴ جورج اورول رو هم حدودا تا نیمه خوندم، اولش ارتباط خوبی با ترجمه کتاب پیدا نکردم،ولی الان یا عادت کردم به نوع ترجمش یا … ، به هر حال از صفحه ۳۰ به بعد حس روان تر بودن ترجمه رو دارم.

۱۹۸۴ یک پیش بینی از امروز ماست، چه در ایران، چه آمریکا و چه هر جای دیگه ای! البته با توجه به لو رفتم پریسم مسلما ما هنوز ۱۹۷۰دیم و آمریکا ۱۹۸۴!

قلعه حیوانات جورج اورول رو زمانی که راهنمایی بودم خوندم، فوق العاده بود، واقعا فوق العاده!

 

 

images

 

یک کتاب سه جلدی هم با عنوان تاریخچه انقلابات جهان خریدم که اونم انقلاب فرانسه رو خوندم.تقریبا دید خوبی از انقلاب فرانسه بهم داد، و فکر می کنم انقلاب فرانسه برای مردم فرانسه بسیار پرهزینه بود، شاید واسه همین باشه که به هرچیزی اعتراض می کنند و دوست ندارند به دوران استبداد برگردند و انقلاب فرانسه هم یه نوع سرلوحه واسه بقیه انقلاب ها قرار گرفته.به هر حال کتاب خیلی خوبیه.برچسب ها : ,