منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

تجربه زیبایی در openbox با Chromixium OS

سلام دوستان . من عادت دارم هر چند ماه توی distrowatch چرخ بزنم تا توزیع هایی جدید رو تجربه کنم حتی اگه چیزه خوبی برای دانلود پیدا نکنم حداقل توزیع های جدید رو در حد نگاه چگ می کنم . تا این که چند وقت پیش یک توزیع واقعا خوب پیدا کردم, همون چند روز اول استفاده خواستم ازش بنویسم اما گذاشتم چند وقت بگذره تا پایداریش هم بهم ثابت بشه .

همون طور که از عنوان معلوم است در مورد توزیع Chromixium OS داریم صحبت می کنیم . این توزیع بر پایه اوبونتو نسخه ی پایدارش یعنی 14.04 است . متاسفانه فقط نسخه 32 بیتی برای این توزیع موجود است اما با این وجود با چیزی مثل openbox که به صورت پیش فرض 300 MB رم مطرف می کنه , خیلی رون و سبک داره کار می کنه . من عادت ندارم سیستم ۳۲ بیتی نصب کنم اما این توزیع رو به خاطر زیبایی و پایداریش روی یک سیستم معمولی نصب کردم . البته نا گفته نماند که ۳۲ بیتی بودن این توزیع خودش رو توی مجازی سازی به شدت نشون می ده اما برای سیستم های معمولی با کار های معمولی بسیار مناسب و سبک هست .

برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید :

http://chromixium.org/about

http://distrowatch.com/table.php?distribution=chromixium

http://chromixium.org

دو تا عکس از دسکتاپ این توزیع براتون می زارم تا بیش تر باهاش آشنا بشید ( یکی پیش فرضش هست و یکی دسکتاپ خودمه )

dlink

حرف آخر : این توزیع رو از دست ندید :)

 

منبع : او اس لرن دات آی آر | http://OSLearn.ir

نویسنده : E2MA3N

از این مطلب راضی هستید ؟ می خواهید به سایت کمک کنید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما اعلام کنید . برای دونیت روی خرید کلیک کنید . با تشکربرچسب ها : , , , , ,