منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

تغییر ناگهانی سیاست کاربری پروژه چاکرا از میزکار KDE به Gnome 3

طی تصمیمی که دقایقی پیش بر روی کانال IRC توسعه پروژه چاکرا گرفته شد تا آخر جولای ۲۰۱۲ توزیع چاکرا گنو/لینوکس از میزکار کی.دی.ای به گنوم ۳ تغییر مسیر خواهد داد. این حرکت در راستای پایداری هرچه بیشتر این توزیع برای مصارف بلند مدت و مصارف سرور که نسخه مورد استفاده بر روی سرور تا چندی دیگر منتشر خواهد شد و همچنین زمزمه های انتشار پلتفرم توسعه KDE یعنی Qt 5.0 و سویچ کردن این میزکار به نسخه ۵ کیوت و انتشار KDE 5 و احیانا ناپایداری های ناشی از نسخه جدید باعث شد این تصمیم گرفته شود که از این پس پروژه چاکرا از میزکار Gnome 3 استفاده کند.

\"\"

همچنین با تغییر رابط کاربری این توزیع از این پس پروژه چاکرا به پروژه چاگرا (Chagra Project) تغییر نام خواهد داد. همچنین در پی این تصمیم گروهی از توسعه دهندگان غیر رسمی این پروژه بر روی فروم این توزیع اعلام کرده اند میزکار KDE را بر روی چاگرا ادامه خواهند داد و پکیج های مربوط به آن را در مخزنی جداگانه برای کاربران در دسترس قرار می دهند.

در حال حاضر بحث های مرتبط با این موضوع در کانال IRC توسعه چاکرا/چاگرا در حال پیگیری است و در صورت خبرهای تازه تر در ادامه همین مطلب می توانید آنرا دنبال کنید.

Posted from WordPress for Android

\"Addبرچسب ها : , , , , , , , , , , ,