منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

تقویم شمسی StarCalendar و گنوم‌شل ۳.۰/۳.۲

یه پست کوچیک بزنم و برم (الان اصولا من نباید پای اینترنت باشم)!
تا قبل از گنوم ۳، توی فدورا برای تقویم شمسی میشد از اپلت تقویم جلال (jalali-calendar مولا پهنادیان) استفاده کنیم. اما از فدورا ۱۵ که رفتیم روی گنوم ۳ و در نتیجه گنوم‌شل، دیگه اپلت‌ها قابل استفاده نبودند. برای همین من StarCalendar رو برای فدورا به جای تقویم قبلی بسته‌بندی کردم. متنها به صورت پیش‌فرض شکلک تقویم نمیاد توی نوار بالای صفحه. برای همین یه افزودنی کوچیک براش نوشتم و گذاشتمش توی بسته‌ی starcalی که توی فدورا هست.


اخیرا رفتم روی نسخه‌های تستی فدورا ۱۶ و دیدم که بعله! اون افزودنی دیگه کار نمی‌کنه توی گنوم‌شل ۳.۲. و مجبور شدم یه نسخه مخصوص ۳.۲ درست کنم و بذارم توی بسته‌ی starcal فدورا ۱۶ به بعد. اما از اون‌جایی که تا حالا چندین نفر این افزودنی رو ازم خواستن تصمیم گرفتم اون رو به صورت مجزا هم یه جا بگذارم تا بقیه هم بتونن استفاده کنن. برای همین، هر دو نسخه‌ی این افزودنی برای گنوم ۳.۰ و ۳.۲ رو گذاشتم توی این آدرس. کافیه نسخه‌ی مناسب رو دانلود کنید و بریزین توی شاخه‌ی مربوط به افزودنی‌های گنوم‌شل:
/usr/share/gnome-shell/extensions/ یا
~/.local/share/gnome-shell/extensions

بعدش کافیه شل رو مجددا راه‌اندازی کنید (Alt+F2 و بعد r). بعد از این اگه starcal رو اجرا کنید شکلک مربوط به تقویمش توی نوار بالای گنوم‌شل ظاهر میشه مثل عکسی که گذاشتم :)
برچسب ها : , ,