منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

تنگنایی در شبکه تور که ممکن است باعث از دسترس خارج شدن شبکه شود

در ساختار شبکه تور ده عدد سروربه نام Directory Authorities و یا directory node داریم که این سرورها لیست همه نودهای شبکه را نگهداری می‌کنند آدرس و مشخصات این نودها در کلاینت تور به صورت hardcode (تنها با تغییر در کدهای کلاینت تور قابل تغییر است) نگهداری می‌شود.
این سرورها یکی از تنگناهای شبکه تور هستند چنانچه این سرورها از دسترس خارج شوند یا مدیریت این سرورها از دسترس خارج شود و افراد بدجنس مدیریت این سرورها را به دست بگیرند می‌توانند شبکه تور را از دسترس خارج کنند و یا کنترل تمام شبکه را به دست بگیرند.

اگر بیشتر از ۵۰ درصد این سرورها (بیشتر از ۵ سرور) از دسترس خارج شود شبکه تور ناپایدار خواهد شد!

طی روزهای گذشته Thomas White که درصدی از سرورهای خروجی تور را در هلند مدیریت می‌کند در لیست پستی تور اعلام کرده که  دسترسی‌اش را به سرورهایش در دیتاسنتر از دست داده  و پس از بررسی آخرین لاگ سنسورها به نظر می‌رسد درب سرورها باز شده و یک usb ناشناس به سرورها متصل شده.
White اعلام کرده اگر این سرور مجددا فعال شدند کاربران نباید به این سرورها اعتماد کنند و تا زمانی که خود او در پیامی (رمز شده با کلید خودش) اعلام نکرده که این سرورها مورد اعتماد هستند نباید از این سرورها استفاده کنند.برچسب ها : , , , , , ,