منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

توزیع‌هایی برای تست‌نفوذ، جرم‌شناسی دیجیتال و هک

اگر به تست‌نفوذ، جرم‌شناسی و کارکردن با برنامه‌هایی که هکرها روزانه با آن‌ها سروکار دارند علاقه دارید، چندین توزیع لینوکسی وجود دارد که این برنامه‌ها را به صورت آماده در اختیار شما قرار می‌دهند.

این توزیع‌ها، توزیع‌های مخصوصی هستند که مجموعه‌ای از بهترین نرم‌افزارهای آزاد در آن ها گنجانده شده‌است و به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

۱- BackBox :BackBox برای تست نفوذ، رسیدگی به رخدادهای رایانه‌ای، جرم‌شناسی رایانه‌ای و جمع‌آوری اطلاعات طراحی شده‌است. این توزیع مبتنی‌بر نسخه‎ی دسکتاپ اوبونتو است و از نسخه‌ی قدیمیِ نصب‌کننده‌ی اوبونتو به عنوان نصاب خود استفاده می‌کند. BackBox توسط Raffaele Forte و تیم کوچک او توسعه داده می‌شود و از Xfce به عنوان میزکار استفاده می‌کند.

تصویر زیر دسته‌بندیِ برنامه‌هایی که با BackBox همراه هستند را نشان می‌دهد. ایمیج نصبیِ این توزیع برای پلتفرم‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی از اینجا در دسترس است.
BackBox 300x225 توزیع‌هایی برای تست‌نفوذ، جرم‌شناسی دیجیتال و هک

۲- CAINE :CAINE یا Computer Aided INvestigate Environment توزیعی لینوکسی است که به طور مخصوص برای جرم شناسی دیجیتال طراحی شده‌است. همانند DEFT(پایین را ببینید) این توزیع هم با مجموعه‌ی کاملی از آفیس و دیگر برنامه‌های مورد نیاز برای انجام کارهای روزانه همراه است.

آخرین نسخه‌ی این توزیع CAINE 5.0 با اسم رمز Blackhole است که در ۱۷ ژانویه منتشر شده. ایمیج‌های نصبیِ این توزیع از اینجا قابل دریافت هستند.
caine 300x219 توزیع‌هایی برای تست‌نفوذ، جرم‌شناسی دیجیتال و هک

۳- DEFT :DEFT که اسم آن مخففِ Digital Evidence & Forensic Toolkit است توزیعی مبتنی‌بر Lubuntu است که خود توزیعی مبتنی‌بر نسخه‌ی دسکتاپ اوبونتوست. همانند CAINE این توزیع هم در درجه‌ی اول برای جرم‌شناسی رایانه‌ای طراحی شده و از WINE برای اجرای برنامه‌های جرم‌شناسی رایگانِ تحت ویندوز استفاده می‌کند. این توزیع برای دوست‌دارانِ جرم‌شناسی رایانه‌ای طراحی شده و از میزکار LXDE استفاده می‌کند. DEFT هم‌چنین با مجموعه‌ی کاملی از برنامه‌های آفیس و دیگر برنامه‌های استانداردِ سیستم‌های دسکتاپ همراه است.

DEFT 8 آخرین نسخه‌ی این توزیع است و از اینجا قابل دریافت است.
Deft8 300x225 توزیع‌هایی برای تست‌نفوذ، جرم‌شناسی دیجیتال و هک

۴- Kali: این توزیع توسط بنیان‌گذارانِ Offensive Security، گروهی که آموزش‌های امنیتی و سرویس‌های تست‌نفوذ ارائه می‌دهد، منتشر شده است. Kali Linux همان توزیعی است که چندی پیش با نام BackTrack شناخته می‌شد و مبتنی بر اوبونتو بود اما Kali مبتنی‌بر Debian Testing است و از همان نصاب گرافیکی استفاده می‌کند که توزیع پدرش استفاده می‌کند.

ایمیج‌های نصبیِ این توزیع برای دریافت از اینجا در دسترس هستند. مقالات و آموزش‌هایی که درباره‌ی Kali Linux در این وب‌سایت منتشر شده‌اند را هم از اینجا می‌توانید ببینید.
KaliTop10 300x225 توزیع‌هایی برای تست‌نفوذ، جرم‌شناسی دیجیتال و هک

۵- Matriux: همانند Kali، این توزیع هم با بهترین برنامه‌های تست‌نفوذ و هک همراه است و باز هم همانند Kali مبتنی بر دبیان است ولی از گنوم۲ به عنوان میزکار خود استفاده می‌کند.

آخرین نسخه‌ی این توزیع را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.
matriux 300x240 توزیع‌هایی برای تست‌نفوذ، جرم‌شناسی دیجیتال و هک

 

منبع: LinuxBSDosبرچسب ها : , , , , , , , , ,