منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

توزیع محبوب فدورا 19 بتا منتشر شد

\"fedora

تیم توسعه توزیع قدرتمند و محبوب فدورا خبر انتشار Fedora 19 Beta را  اعلام کردفدورا ۱۹ که با نام گربه شرودینگر (Schrödinger’s Cat) می باشد دارای تغییرات و ویژگی های جدید می باشد.نسخه بتا یک نسخه مهم قبل از انتشار نهایی می باشد که با آزمایش این نسخه می توان مشکلات احتمالی را شناسایی و در نسخه نهایی فدورا آنها را برطرف کرد.

نسخه نهایی فدورا ۱۹ بر اساس برنامه زمانبندی در تاریخ ۰۲-۰۷-۲۰۱۳  متتشر خواهد شدو اما برخی ویژگی های جدید و تغییراتی که در فدورا ۱۹ شاهد آن هستیم می توان به استفاده کردن  فدورا از پایگاه داده MariaDB که یک نسخه fork شده از پایگاه داده MySQL می باشد اشاره کرد که قبلا پیشنهادی در این زمینه ارائه شده بود.

یکی دیگر از قابلیت های چشمگیر در فدورا ۱۹ می توان به چاپ سه بعدی (۳D)  و مدلینگ سه بعدی اشاره کرد که با استفاده از ابزارهایی چون OpenSCAD, Skeinforge, SFACT, Printrun  و RepetierHost  قابل انجام است  که همگی از طریق مخازن فدورا در دسترس می باشند.

استفاده ازمیزکارهایی چون Gnome 3.8 ,KDE Plasma Workspaces 4.10  و MATE 1.6 و همچنین میزکارهای XFCE و LXDE و سایر Spin های فدورا در دسترس می باشند.

جهت خواندن نکات انتشار فدورا ۱۹ بتا به اینجا مراجعه نمایید و برای دیدن لیست کامل  ویژگی های  فدورا ۱۹ به اینجا مراجعه نمایید.

برای دانلود فدورا ۱۹ بتا با لینک مستقیم و تورنت می توانید به اینجا مراجعه کنید که برای سیستم های ۳۲ و ۶۴ بیتی به همراه میزکارهای مختلف در دسترس و قابل دانلود می باشد.برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,