منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

توصیه‌های‌ اوراکل جهت ارتقای پایگاه داده رابطه‌ای

در حال حاضر نسخه 19c پایگاه‌داده رابطه‌ای اوراکل برای تمام پلتفرم‌ها در دسترس قرار داده شده است. اوراکل قراره از این نسخه برای مشتریان برتر تا جمعه، ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ پشتیبانی طولانی مدت (Long Term Support) انجام بده همچنین پشتیبانی تمدید شده (Extended Support) خود را تا سه شنبه، ۱۱ فروردین ۱۴۰۵ برای این نسخه ارائه میدهد.

به منظور جلوگیری از خرید جدید محصول، به حداقل رساندن پروسه ارتقا در آینده و استفاده از ویژگی‌های جدید اوراکل شما رو تشویق میکند بدون تعلل به نسخه جدید 19c آپگرید کنید.

گزینه‌های ارتقای توصیه شده از طرف اوراکل:

اگه شما در حال حاظر از نسخه 11.2.0.4 یا 12.1.0.2 پایگاه داده اوراکل استفاده می‌کنید شما باید یک مجوز توافقنامه نامحدود که شامل پشتیبانی تمدید شده و ارتقا به نسخه 19c است را با پرداخت هزینه توافقنامه قبل از پچ کردن به نسخه جدید تهیه کنید. 

در جریان باشید آخرین نسخه پچ پایگاه‌داده اوراکل 11.2.0.4 در پلن پشتیبانی تمدید شده در آخرین روز از تاریخ پشتیبانی یعنی پنج شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۹ انتشار پیدا می‌کند،

همچنین آخرین پچ نسخه 12.1.0.2 پایگاه‌داده اوراکل شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰ انشار پیدا می‌کند و از سه شنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۸ آپگرید به نسخه 19c برای این مشتریان بدون هزینه خواهد بود.

ولی اگه در حال حاضر از نسخه 12.2.0.1 یا 18c پایگاه داده استفاده می‌کنید بهتره قبل از اینکه به آخرین روزهای پشتیبانی تصحیح خطای اوراکل برسید آپگرید کنید.

تاریخ پایان پشتیبانی تصحیح خطای اوراکل برای نسخه 12.2.0.1 جمعه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ تعیین و برای نسخه 18c چهارشنبه، ۹ تیر ۱۴۰۰ تعیین شده است.

هدف اوراکل از این توصیه‌ها راهنمایی شماست که همیشه در دوره پشتیبانی Lifetime Support و Error Correction بمانید و از هزینه ارتقا در دوره Extended Support به نسخه جدید جلوگیری کنید.

برای سوالات خود درباره certified بودن محصول خود مانند Oracle E-Business Suite, Oracle JD Edwards, Oracle PeopleSoft, Oracle Siebel و ... به بخش Certification از اکانت متالینک خود مراجعه نمایید.

برای سوال در مورد نحوه فرآیند ارتقا و انجام آن در سایت‌های خود می‌توانید با ما در تماس باشید.

همچنین برای اطلاعات بیشتر به مستند زیر مراجعه کنید:

Release Schedule of Current Database Releases (Doc ID 742060.1)برچسب ها :