منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

تولد دو سالگی وب سایت طرفداران فدورا

\"Birthday2\"

از اولین روزی که فدورا رو  نصب کردم، از همون لحظه ی اول، از شروع به کار آناکوندا، اتمام نصب، اجرای اسپلش اسکرین و …. همه و همه من رو به شدت جذب خودش کرد. کار کردن با فدورا ۱۴ برای من خیلی لذت بخش بود، و از اون بیشتر انجمن پارسی فدورا همیشه تو مشکلاتم کمکم کرد.
توی همین انجمن بود که با دوست خیلی خوبم حسین (hos7ein) آشنا شدم و همونطور که سال پیش خودش اشاره کرد، سایت رو تاسیس کردیم. از همون ابتدا ایده های خیلی زیادی برای سایت داشتیم، کارهای خیلی خیلی زیادی توی برنامه های حسین بود. اما همیشه و همیشه هدف سایت و مخصوصا حسین هیچ چیز بجز پیشرفت دنیای آزاد و به خصوص فدوراکاران نبود.
اداره کردن یک سایت در این سطح اون هم در فضایی که خیلی دوستانه نیست، برای هیچ کس ساده نیست. از مشکلات سایت که بگذریم، چیزی که بیشتر از کاربران برای کسانی که در یک سایت در زمینه نرم‌افزارهای آزاد فعالیت میکنن ملموس هست، دوستانه نبودن این محیط هست. جنگ توزیع ها که با پیشرفته شدن هرچه بیشتر این توزیع ها، بجای نزدیک کردن کاربراشون، اون ها رو از هم دورتر میکنه.
حالا، ما اینجائیم که از دوساله شدن این سایت خبر دهیم، دو سالی که وقتی بهش نگاه می کنیم، پستی و بلندی های بسیار زیادی رو پشت سر گذاشتیم. با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردیم. اما هیچوقت نذاشتیم که از هدف سایت دور بشیم. هیچ وقت سعی نکردیم کیفیت رو فدای کمیت کنیم. امروز، قدرتمند تر و با انگیزه تر از سال قبل، به کارمون ادامه میدیم.

\"fedorafans-logo\"
با وجود مشکلات زیاد، ناله نمی کنیم. دیگران رو برای بالاتر رفتن و توی چشم بودن زیر پامون له نمی کنیم. به آزادی و فرهنگ غنی گنو پایبند هستیم و برای تحقق اهدافمون فرهنگ گنو رو سرلوحه کارمون قرار دادیم. فرهنگی که قصدش نزدیک کردن آدم هاست و نه دور کردنشون. (راستی بهشاد حواست به کلیدا باشه \':D\' )

همچنین سپاسگزاری می کنیم از تمامی دوستان و عزیزانی که همیشه ما رو یاری کردن و به ما لطف و محبت داشتند.
توی تولدمون خبری از وعده های تو خالی نیست. فقط یه وعده بزرگ می دهیم، اون هم این که با انگیزه بیشتر از دو سال قبل به کارمون ادامه بدیم و هیچوقت از هدفمون دور نشیم.
یکی از این هدف ها هم اینه که من زودتر این پست رو تموم کنم تا حسین کیک رو تموم نکرده، شاد و فدورایی باشید.برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,