منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

توییت پر دردسر


سلام؛ میخوام امروز را به نام روز « توییت پردردسر » نام گذاری کنم. کار از جایی شروع شد که من توییت جالبی را که به صورت طنز، به تفاوت موجود بین Akka و Erlang اشاره داشت را باز-نشرش کردم؛ و ماجرا آغاز شد:
توییت های زیادی ( و تقریبا پر دردسر برای من ) در ادامه رد و بدل شد، اما در بین تمام آنها، یک توییت خیلی من را به فکر فرو برد...
Cesarini یک erlang کار حرفه‌ای است که برای کار دیگران ارزش قائل است و نگران است که شاید، باز-نشر توییتش توسط من فضای آلوده‌ای بین متخصصین و علاقه‌مندان به یک بستر خاص ایجاد کند. خیلی خوبه که یاد بگیریم « به هم احترام بگذاریم » و در کار‌ها « رفتار حرفه‌ای » داشته باشیم؛ نه اینکه اسم هر مسخره بازی‌ای را « حرفه‌ای گری » بگذاریم. این قضیه‌ ( عدم احترام به دیگران و حرفه‌ای نبودن برخوردها ) توی ایران آنقدر شدید است که بارها شاهد رانده شدن بچه‌های Mac کار ( کاربران OSX ) از جمع‌های فناورانه بودیم؛ کم تر کسی را در tehlug میشناسم که برای بستر .Net و برنامه‌نویسانش ( آنگونه که شایسته هست ) احترام قائل باشد. این آخری‌ها هم که بابت استفاده از InDesign کل مجموعه‌ی «سلام دنیا» زیر سوال رفت؛ وقتی ادعای حرفه‌ای بودن میکنیم باید به شخص و راه‌حل‌ای که برای یک مشکل خاص و تحت شرایط خاص انتخاب کرده احترام بگذاریم. استفاده از InDesign گناه کبیره نیست، همین طور برنامه‌نویس .Net و یا کاربر Mac بودن.