منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

تکنولوژیهای برتر سال ۲۰۱۲

\"questions

«دیوید پوگ» مقاله نویس نیویورک تایمز برندگان بهترین ایده های تکنولوژی سال ۲۰۱۲ را مشخص کرد:

۱ –Smart Stay: ما همیشه نگران باتری اسمارت فون هایمان هستیم به خاطر همین هم سامسونگ گلکسی اس ۳ برای کاهش زمان هدر رفت باتری دست به کار جالبی زده است: زمانی که دوربین جلوی گوشی فعال باشد حواسش به چشمان شماست. اگر به آن نگاه نکنید صفحه نمایش خود به خود خاموش می شود. زمانی که دوباره به آن بنگرید، صفحه نمایش دوباره روشن می شود.

۲ – Power Nap: زمانی که شما لپ تاپی را در حالت Sleep قرار می دهید، انجام تمام فعالیت های لپ تاپ متوقف می شود اما اپل برای حالت Sleep لپ تاپ های خود انجام بعضی فعالیت ها را آزاد گذاشته که می توان از آنها به بروز رسانی ایمیل ها، ذخیره آنلاین نسخه پشتیبان و همگام سازی اطلاعاتی اشاره کرد. این قابلیت در مک بوک های جدید با سیستم عامل OSX Mountain Lion وجود دارد.

۳ – Slipstream: زمانی که با کیندل فایر اچ دی در حال مرور سایت های پربیننده هستید، به نظر می رسد که این صفحات با سرعت بهتری لود می شوند. اما این فقط یک حقه و حیله جالب توجه است. در واقع دستگاه اخیراً عکسی از  صفحه اصلی سایت مورد نظر انداخته که با مرور شما بسرعت پدیدار می شود. در این حالت دستگاه در حال لود همان صفحه است. زمانی که لود آن کامل شد، بسرعت صفحه جدید را نشان می دهد.

۴ – Cycloramic: این یک اپلیکیشن یک دلاری است که برای گرفتن عکس های ۳۶۰ درجه و پانوراما مورد استفاده قرار می گیرد. فقط این اپلیکیشن یک ویژگی منحصر به فرد دارد. با داشتن Cycloramic دیگر نیازی به داشتن سه پایه ندارید. گوشی را روی یک سطح بگذارید تا ببینید با این اپلیکیشن تلفن شما براحتی می چرخد و یک عکس ۳۶۰ درجه با کیفیت می گیرد.

۵ – Electronic leashes: تا به حال شده تلفن و یا دسه کلید خود را گم کنید؟ با داشتن Cobra Tag و Cirago iAlert اگر در فاصله ۱۰ متری تلفن اندرویدی یا آیفون خود قرار بگیرد صدای زنگ آن به صدا درخواهد آمد.

۶ – بلوتوث ورژن ۴: بلوتوث ورژن ۴ طوری طراحی شده که فقط در زمان انتقال اطلاعات فعال می شود به خاطر همین هم می تواند باطری دستگاه را ذخیره کند.

۷ – حالت رانندگی یا Driving Mode: هدست ها ی موتورولا در حال حاضر براحتی متوجه رانندگی شما خواهند شد، به خاطر همین هم بطور خودکار صدای زنگ گوشی را افزایش می دهد، جی پی اس را روشن می کند، نام تماس گیرنده را می خواند وبه طور خودکار پیغام “من درحال رانندگی هستن…بعداً با شما تماس می گیرم” را ارسال می کند.

۸ – مزاحم نشوید یا Do not Disturb: این ایده که در اصل از آن موتورولاست، در آخرین ورژن iOS بکار برده شده و می توان با آن تلفن را در حالتی قرار داد تا با زنگ زدن، لرزیدن و یا روشن شدن صفحه مزاحم شما نشود. البته شما می توانید این تنظیمات را فقط برای اشخاص خاصی انجام دهید. نگران تلفن های اورژانسی هم نباشید. اگر از یک تلفن در ۳ دقیقه بیش از ۳ بار تماس گرفته شد، خود به خود تلفن به شما اطلاع خواهد داد.

۹ – اجاق القاء کامل یا Full induction stoves: این یکی اصلاً ارتباطی با اسمارت فون ها و تکنولوژی های مربوطه ندارد. این اجاق جدید اندازه و شکل لوازم آشپزی فرومغناطیسی که روی آن قرار داده می شود را تشخیص داده و آن را گرم می کند. اصلاً دیگر نیاز نیست که جایی مخصوص به قرار دادن ظرف روی این اجاق تعبیه شود. در اصل این اجاق های جدید، صفحات پهن و درخشانی هستند که هیچ شباهتی با اجاق های قبلی ندارند. در اجاق های القایی قبلی باید دایره ای وجود داشته باشد تا ظرف غذا را بر روی آن قرار دهیم اما با این اجاق دیگر نیاز به این کار نیست.

۱۰ – Kid’s corner:ویندوزفون جدید دارای ویژگی با نام Kid’s corner است. این ویژگی به شما اجازه می دهد کودکان بتوانند فقط از تعدادی از اپلیکیشن هایی که خودتان پیش تر انتخاب کرده اید استفاده کنند. در واقع این ویژگی به شما کمک می کند تا از نق زدن بچه ها نجات پیدا کنید!

منبع:

http://www.smartplanet.comبرچسب ها : , ,