منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

جلسه عمومی کاربران آرچ لینوکس فارسی و راه اندازی مجدد سایت

چند ماه پیش به دلایل شخصی و کاری من , متاسفانه سایت ArchLinux.ir تقریبا به حالت نیمه تعطیل درآمد. هرچند بارها و بارها از طرف کاربران تقاضاهایی مبنی بر بازگشایی مجدد فروم و ویکی برایم ارسال شد ولی در آن مقطع زمانی شرایط من به حدی بود که مدیریت آن تقریبا غیرممکن به نظر می رسید و از کاربران هم کسی داوطلب این نمیشد که کارهای مدیریتی و نگهداری سایت را به او بسپارم.

\"قدرتاین مشکل تقریبا به مدت یک سال برای جامعه کاربری آرچ لینوکس فارسی وجود داشت تا اینکه به در خواست تعدادی از دوستان و طی صحبت شب گدشته با فرود عزیز به این نتیجه رسیدیم که با تیم مدیریتی فعلی مجددا سایت را راه اندازی (بازگشایی) کنیم و قرار بر این شد برای جمع آوری ایده ها و داوطلبین همکاری , من این پست را به همراه ایده های اولیه بر روی وبلاگ منتشر کنم.

ایده ها و امکاناتی  که من شخصا برای جامعه کاربری فارسی زبان آرچ لینوکس خواهم داشت به صورت زیر است:

۱) راه اندازی دانشنامه آزاد (ویکی) مستندات آرچ به زبان فارسی (هدف اصلی)

۲) فروم و تالار گفتمان برای حل مشکلات کاربران سایت

۳) راه اندازی Mirror Server مخازن آرچ برای کاربران داخل ایران

۴) راه اندازی مخزن اختصاصی کاربران آرچ لینوکس فارسی برای پکیج هایی که در مخازن رسمی وجود ندارد.

۵) صفحه خانگی و درج اخبار مرتبط با آرچ لینوکس

۶) راه اندازی سیاره فارسی کاربران آرچ لینوکس فارسی با توجه به تعداد زیاد کاربران آرچِ وبلاگ نویس

۷) جذب اسپانسر برای هزینه های جاری از قبیل اجاره سرور و دامین و…

۸) از سرگیری همایش های Arch Conf در ایران

۹) ….

البته توجه داشته باشید این یک لیست خام از ایده ها و امکانات سایت خواهد بود و در جلسه ای که به همین منظور برگزار خواهد شد ممکن است تعدادی از اینها حذف و یا ایده های دیگر دوستان به آن اضافه شود. این لیست را می توانیم به کمک هم در بخش کامنت های همین پست تکمیل کنیم تا یک لیست کامل برای روز جلسه در اختیار داشته باشیم.

تاریخ برگزاری جلسه تقریبا ۲ هفته دیگر در روز پنجشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۰ ساعت ۸ شب به وقت ایران بر روی کانال آی.آر.سی #Archlinux-ir  بر روی سرور Freenode خواهد بود. شما هم اگر می خواهید در پیشبرد تیم فارسی آرچ لینوکس در ایران نقشی داشته باشید یا ایده ای برای ارائه خدمات و امکانات دارید می توانید در موعد مقرر در جلسه آزاد کاربران آرچ لینوکس فارسی شرکت داشته باشید.

\"Addبرچسب ها : , , , , , , , , , , ,