منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

جلسه ۶۱

در ابتدای شصت و یکمین جلسه لاگ شیرار مهندس فیروزی به ادامه دوره لینوکس از پایه پرداختند. تمرکز این جلسه بیشتر بر روی اسکریپت نویسی با استفاده از bash بود و مواردی همچون ورودی و خروجی یک برنامه، نوشتن در فایلها و redirect کردن خروجی دستورات، پایپ کردن ورودی به دستورات و کمی نیز در مورد grep توضیح دادند.

ارائه دوم توسط مهندس خزاعی انجام شد که موضوع آن کتابخانه libCello در برنامه نویسی با استفاده از زبان C بود. در ابتدا کاستی های زبان C مطرح شد سپس استفاده از کتابخانه libCello در پروژه ها را به عنوان یک راه حل  پیشنهاد دادند. در ادامه نیز به ویژگی های این کتابخانه پرداخته و نقاط قوت و ضعف آن را بررسی نمودند.

در پایان جلسه نیز مهندس هنرمند از تصمیم برای ایجاد یک اجتماع IT محور با هدف جمع کردن فعالان این حوزه در کنار هم و ایجاد ارتباطات بیشتر در شیراز خبر  دادند. ۲۰ خرداد ماه جلسه صفر این جامعه برگزار خواهد شد و در مورد چند و چون های آن تصمیم گیری می شود. جهت اطلاع از زمان و مکان برگزاری این جلسه می توانید به گروه تلگرامی این اجتماع بپیوندید. برای عضویت در این گروه اینجا کلیک کنید.برچسب ها : , ,