منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

حذف پسورد کاربر ویندوز از طریق لینوکس

داشتم دنبال یه چیز دیگه میگشتم که با این موضوع برخورد کردم. بله! میشه از طریق یک لینوکس به صورت لایو، پسورد هر یوزری در ویندوز۱ رو عوض کنید یا خالیش کنید. یا حتی یک یوزر معمولی رو به administrator ارتقا بدید. من خودم این رو هنوز تست نکردم، اما میخوام شما رو با این افتضاح بزرگ آشنا کنم... 
۱- سیستم رو با دیسک لایو لینوکسی که دارید بالا بیارید. و بسته ای به نام chntpw رو بسته به توزیعی که باهاش کار میکنید و روشش رو بلد هستید نصب کنید. در حال حاضر این بسته توی آرچ موجوده.

۲- درایوی که ویندوز توش نصب شده رو پیدا کنید و با ترمینال وارد این پوشه بشید: Windows/System32/config/ به حروف کوچک و بزرگ دقت کنید. خلاصه اینکه وارد اون پوشه بشید دیگه.

۳- دستور زیر رو اجرا کنید تا لیست یوزرهای موجود رو ببینیم
sudo chntpw -l SAM
چیزی شبیه به این تصویر میبینید:

۴- ما الان لیست یوزرها رو داریم میبینیم.  مثلا میخوایم یوزر HelpAssistant رو تغییر بدیم. پس این دستور رو اجرا میکنیم:
sudo chntpw -u "HelpAssistant" SAM

حالا سوال میپرسه که میخواین چی کار کنین؟! ما میخوایم پسورد این یوزر رو حذف کنیم. مینویسیم 1 و اینتر میزنیم. و بعد مینویسیم y و اینتر میزنیم. و ماجرا تمام می شود. این هم یک برگ زرین دیگه در مورد امنیت ویندوز!
البته در عکس بالا کاربری به نام Hives تغییر کرده. این عکس های منبع هست، برای همین نا هماهنگه.

توجه: اگر در ویندوزتون از encryption استفاده کردید، بعد از این کار طبیعتا دسترسی به اونها امکان پذیر نخواهد بود.
نکته: این یک اموزش برای خرابکاری نیست. لطفا برای اهداف بد استفاده نکنید.
------------
۱- ویندوز NT. مثلا ویندوز ۲۰۰۰، xp و حتی ویندوز ۷

ویرایش: کامنت های دوستان کنجکاوم کرد که ببینم این قضیه در لینوکس هم هست یا نه. که تحقیق کردم و دیدم بعله. متاسفانه این کار در لینوکس هم شدنیه و شما با یه توزیع لایو میتونید پسورد کاربر لینوکسی که نصب شده رو عوض کنید. این اصلا اتفاق خوبی نیست!