منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

دانشگاه، فضا، رشته و دامنه!

بلاخره بعد از یک فاصله زیاد دوباره با یک پست برگشتم ولی این فقط یک پست نیست.اولا دامنه کلا عوض شد!یعنی از دامنه قبلی که تغریبا یک دامنه بدون معنی بود و همچنین دامنه ir خودمون بود کوچ کردم به یک دامنه .net که معنی هم داره که اونم اسم خودمه! :)

از دلایل این تاخیر میشه گفت که رفتم دانشگاه. اونم از نوع شهرستان که اونم توی خوابگاه!کلا خوبه خوش میگذره.ولی نت نداشتیم برا همین همین پست رو هم دارم با اینترنتی که از گوشی میگیرم میفرستم که انصافا هم سرعت خوبی داره.

خب گفتم که رفتم دانشگاه برا همین میخوام بیشتر درباره همین حرف بزنم که دانشگاه چیه اصلاجای چه کاری هست و من چیکار میکنم.دانشگاه جای چی هست؟خب باید بگم که جای همه چیز هست جز یک سری چیز های خیلی کم پس سوال این میشه:جای چی نیست؟ خب اولا جای دختر بازی نیست :) پس میرید دانشگاه جوگیر نشید.مورد بعد اینکه جای پررو بازی نیست!جای این نیست که ادای عالمارو دربیارید.باید خودتون باشید.یک چیزی رو یا بلدید یا بلد نیستید.

حالا من چیکار میکنم؟من هر روز صبح ساعت ۶ بلند میشم میرم دانشگاه ساعت ۶ عصر هم برمیگردم خوابگاه.توی فاصله هایی هم که کلاس نداریم میرم توی سایت میشینم و کد میزنم و برای ACM آماده میشم.اگه تونستم درباره ACM هم یک مطلبی مینویسم.توی دانشگاه حد اقل من که حس های تازه ای رو دارم میگیرم.یک انرژی مثبت خاصیه که هیج جایی ندیده بودم.خب بگذریم… و دیگه اینکه کد و کد و کد …

اصلا من دارم چیرو کجا میخونم؟ من دارم علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز میخونم.لطفا به نکات زیر درباره رشته علوم کامپیوتر دقت کنید:

  • من مهندس نمیشم
  • هیچ کسی از این رشته با اسم مهندس بیرون نیومده
  • علوم کامپیوتر یک رشته علوم پایه است
  • علوم کامپیوتر زمین تا آسمان با مهندسی کامپیوتر تفاوت دارد
  • علوم کامپیوتر پرطرفدار ترین رشته در آمریکا است
  • در آمریکا و اکثر کشور های پیشرفته و توسعه یافته رشته ای به نام مهندسی کامپیوتر اصلا وجود ندارد :)

اگه بشه یک پست هم برای مقایسه دوتا رشته علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر مینویسم.برچسب ها : , ,