منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

دانلود منجر Persepolis ورژن ۱.۱۸.۴

سلام دوستان
دانلود منجر Persepolis ورژن ۱.۱۸.۴ با رفع یک باگ منتشر کردم
این باگ مربوط به سیستم هایی بود که چند کاربر دارند.برای رفع مشکل آپدیت کنید و برای هر کاربر به شکل جدا برنامه رو نصب کنیدقابلیت های اضافه شده در ورژن قبلی :
در ورژن ۱.۱۸ قابلیت خاموش شدن بدون نیاز به PassWord ریشه اضافه شده. در ورژن های قبل اگر کاربر گزینه های shutdown , suspend , hibernate بعد از دانلود رو انتخاب میکرد ، برنامه ازش رمز ریشه رو میخواست . ولی در این ورژن شما میتونید از قابلیت shutdown و ... بدون نیاز به رمز ریشه استفاده کنید . البته به طور پیش فرض غیرفعاله! برای فعال کردن ( چه برای واسط گرافیکی و چه برای واسط غیر گرافیکی) باید به تنظیمات pdmt مراجعه کنید و داخل ترمینال کد زیر رو بزنید تا وارد تنظیمات بشید.

 pdmt -c

وقتی به این قسمت رسیدید yes یا y رو وارد کنید.PDMT سیستم شما رو برای تست این قابلیت suspend میکنه و اگر موفقیت آمیز بود به شما پیغام میده و این قابلیت رو فعال میکنه. ولی به شدت توصیه میکنم قبل از استفاده باز با یه دانلود امتحانش کنید و بعد از این حالت استفاده کنید . چون خیلی bug ها برای این قضیه در اینترنت درباره توزیع ها و میزکارهای مختلف گزارش شده و ممکنه روی سیستمتون درست کار نکنه.یه آیکن گرد هم اضافه کردم که بر اساس Numix ساخته شده اگر میخواید از آیکن گرد استفاده کنید ، آپدیت کنید و این کد ها رو وارد کنید.

 sudo sed -i 's/icon/icon/icon/icon_circle/g' /usr/share/applications/Persepolis.desktop

و برای بازگشت به حالت قبلی

   sudo sed -i 's/icon_circle/icon/g' /usr/share/applications/Persepolis.desktop


قابلیت جدیدی که اضافه شده برای صف دانلود هست و دانلود منجر از لینکهایی که قبلشون علامت # (در فایل لینک ها) قرار داده شده صرف نظر میکنه و البته لینکهایی رو هم که با موفقیت دانلود میکنه قبلشون # میذاره . اینجوری وقتی شما یه فایل لینک رو دوباره به دانلود منجر میدید لینکهایی که قبلا دانلود شده رو دوباره دانلود نمیکنه


قابلیت های که از ورژن قبلی Persepolis باقی مونده
۱- تنظیم aria2 به طور خودکار برای دانلود با بیشترین سرعت (البته گزینه هایی هم داره که شما میتونید سرعت دانلود رو محدود کنید)

۲- قابلیت تنظیم زمان شروع و پایان دانلود

۳- قابلیت تنظیم shutdown , hibernate , suspend سیستم بعد از پایان دانلود یا رسیدن زمان اتمام دانلود

۴- قابلیت دانلود دسته ای لینک ها

۵- قابلیت تنظیم پروکسی برای دانلود

۶- هماهنگی با افزونه Flashgot در Firefox
با این قابلیت خیلی راحت به طور اتوماتیک لینکتون با PersepolisDM دانلود میشه و دانلود از سایتهایی مثل Youtube و ... هم راحت میشه


۷- قابلیت دانلود از سایتهایی که نیاز به user و password دارند

۸- امکان استفاده از آپشن های aria2

۹ - بر قراری دوباره عملیات دانلود در صورت fail شدن دانلود توسط aria2


۱۰- قابلیت تنظیم زمان انتظار برای زمانی که اینترنت قطع میشه

۱۱- دانلود مستقیم از Youtube , aparat , ... به شکل تک لینک یا دسته ای
برای دیدن شیوه نصب و راهنمای برنامه به ادامه مطلب توجه کنید