منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

دوره آموزش رایگان لینوکس LPIC1

لینوکس دنیای بزرگی هست که اگه کسی ادعایی توی این دنیا داره باید مدرکی ارائه کنه. تا سال ۱۹۹۹ شرکت ردهت مدرک لینوکس رو ارائه می داد که با توجه به تمرکز روی یک توزیع خاص و در دسترس نبودن این مدرک در بسیاری از مناطق، مشکلاتی بوجود می آورد.
در سال ۱۹۹۹ سازمان به‌نام ((انستیتوی تخصصی لینوکس)) یا Linux Professional Institute تاسیس شد تا به‌این مشکلات پایان دهد. این موسسه کانادایی شعبه‌هایی در سراسر دنیا از جمله ایران تاسیس کرد تا روند امتحان را برای ساکنان کشورهای مختلف ساده کند و همزمان با معرفی امتحان‌های متنوع در سطح‌های مختلف، به‌علاقمندان و متخصصان لینوکس فرصت داد تا با گذراندن دوره‌ها و شرکت در امتحان‌ها و دریافت مدارک تخصصی، مهارت خود در حوزه‌های مورد ادعا را ثابت کنند. این مدارک که با نام LPIC شناخته می‌شوند، مستقل از توزیع‌های خاص بوده و مورد حمایت و تایید شرکت‌های بزرگی همچون آی بی آم، اچ پی، پروسافت،‌اینتل و بسیاری دیگر هستند.
خبر خوب اینکه دوره آموزش فارسی لینوکس مطابق با سرفصل های آژمون ۱۰۱ توسط جادی تهیه شده و به خاطر اسپانسری شرکت مبین نت به صورت رایگان در دسترس قرار می گیره.

برای مشاهده ویدیو ها چند روش داریم:

به سایت دانش آباد برید و به صورت آنلاین ویدیو ها رو تماشا کنید.

اگه با عضویت در دانش آباد مشکل دارین یا تورنت رو ترجیح می دین، لینک مگنت تورنت فایل های آموزش هم موجوده

اگه لینک مستقیم دانلود رو ترجیح میدین،می تونید از این لینک ها استفاده کنید.

روش های دیگه رو هم می تونید در کامنت های پست جادی توی وبلاگش پیدا کنید.

هرچند انتظار می ره ویدئوهای آموزش فارسی لینوکس مفاهیم رو به خوبی انتقال بدن، اما گذروندن یک امتحان انگلیسی نیاز به خوندن و دوره کردن به زبان انگلیسی هم داره. برای اینکار هم در کنار ضبط ویدئوها کتاب آزاد ال پی آی سی مخصوص غیرانگلیسی‌زبان‌ها تهیه شده تا به شما در گذروندن امتحان کمک کنه، آدرسش هست j.mp/jadilpic1.برچسب ها : , , , , ,