منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

دکتر روحانی: فناوری اطلاعات باید پایه اصلی توسعه کشور باشد

اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت تدبیر و امید شامگاه (شنبه) به ریاست حجت ‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروزه فناوری‌های اطلاعاتی فضایی جدید در زندگی مردم جهان ایجاد کرده است، گفت: فناوری اطلاعات باید به عنوان یک اصل مهم در توسعه کشور مطرح باشد.

دکتر روحانی همچنین با بیان اینکه مسأله ارتباطات و فناوری‌های آن امروزه نقش به سزایی در توسعه و رفاه اجتماعی کشورها و ملت ایفا می‌کند، اظهار داشت: باید در جهت ارائه آموزش‌های لازم در راستای استفاده هر چه بهتر مردم از فناوری‌های ارتباطاتی تلاش کنیم.

رییس‌جمهور ایجاد و بنیان‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و بومی‌سازی این فناوری در کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید در این راستا گام‌های بزرگی برداریم تا بتوانیم با بهره‌گیری از این شبکه ملی توانایی تعامل با شبکه جهانی و شرکت‌های بزرگ دنیا را در کشور ایجاد کنیم.

گفتنی است در این جلسه مهندس محمد حسن انتظاری با رای اکثریت اعضای شورا به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی انتخاب شد.

همچنین در این جلسه اعضای شورا در خصوص شبکه ملی اطلاعات به بررسی و تبادل نظر پرداختند و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی را مکلف به پیگیری و انجام مطالعات دقیق در این راستا کردند.

منبع اصلی خبر

Google+ Google+ Google+


دیدگاه‌ها: (۲)

سیلسیل <یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۶>

توی جیب ما رو نزن
یارانه مون رو قطع نکن
رایانه مون رو از مانگیر
اینترنت مخابرات رو گرون نکن
بقیه اش پیش کش حسن کلید ساز

امیررضا قادری <دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۶>

خیلی دوست دارم خوشحال بشم از این نوشته، اما متاسفانه کنترل اینترنت در ایران ورای قدرت ایشون هست و فکر نمیکنم کار زیادی از ایشون بر بیاد