منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

دیجیاتو: برندگان سومین دوره مسابقه برنامه نویسی بیان مشخص شدند

  دیجیاتو: برندگان سومین دوره مسابقه برنامه نویسی بیان مشخص شدند

همانطور که دیروز در دیجیاتو خواندید، فینال سومین دوره از مسابقات بین المللی برنامه نویسی بیان با حضور ۲۰ شرکت کننده خارجی و ۴۰ برنامه نویس ایرانی، در هتل آزادی تهران برگزار شد.

دقایقی پیش برندگان این رویداد در جشن اختتامیه مسابقات، معرفی شدند و جوایز خود را دریافت نمودند. برنامه نویسانی که توانستند بیشترین امتیاز را به خود اختصاص دهند به شرح زیر هستند:

  • نفر اول: اِوجِنی کاپون از روسیه
  • نفر دوم: علی حقانی از ایران
  • نفر سوم: نیکولا جوکیچ از سوئیس

کاپون یک برنامه نویس ۲۵ ساله است که در شهر سن پترزبورگ روسیه اقامت دارد. او از ۷ سالگی برنامه نویسی را با ویژؤال بیسیک آغاز کرده و سپس در مدرسه پاسکال را فرا گرفته است. او سپس وارد دانشگاه ارتباطات و تکنولوژی شهرش می شود و در آنجا زبان های ++C و جاوا را می آموزد. کاپون در سال ۲۰۱۴ توانست رتبه دوم مسابقات معروف گوگل کد جم را به خود اختصاص دهد.

همچنین باید اشاره کنیم که حضور علی حقانی از ایران در رتبه دوم، یکی از نقاط مثبت این دوره از مسابقات است. اگر به خاطر داشته باشید در سال گذشته به علت اینکه هیچ یک از برنامه نویسان ایرانی موفق نشده بودند رتبه درخوری را کسب کنند، شرکت بیان مجبور شد سیستم اهدای جوایز خود را به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم نماید.

البته علی حقانی تنها برنامه نویس ایرانی در میان رتبه های برتر به شمار نمی رود. پیمان جبارزاده و پویا ظفر دیگر شرکت کنندگانی هستند که موفق شدند رتبه های پنجم و ششم را به خود اختصاص دهند.