منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

ذخیره تصاویر دیده شده از طریق شبکه

یکی از کارهایی که دوست داشتم انجام بدهم، نوشتن اسکریپتی بود که تمام تصاویری که از طریق browser های مختلف می بینم را در جایی ذخیره کند.

در حقیقت ایده از سایت 500PX اومد که من در فید های Reader م داشتم، عکس ها رو نکرده بودند ذره ای کوچک کنند :D با خودم می گفتم من که دارم می بینم، حداقل جایی ذخیره شوند که بتوانم بعدا نیز ببینمشون یا حداقل از بینشون تصویر background را به صورت اتفاقی انتخاب کنم.

دنبال ابزار های مختلفی رفتم

از جمله tcpDump و Squid و ... حتی اینجا هم سوال کردم و در نهایت یک بنده خدایی در یک کامنتی اسم driftnet رو گفت که بعد از تحقیقات و ... دیدم دقیقا چیزی هست که من می خواهم.

البته مشکلاتی هم دارد. از قبیل اینکه تصاویر به صورت tmp هستند و بعد از بستن برنامه پاک می شوند و باید خودتان همه را مدیریت کنید.

یا اینکه معلوم نیست این تصویر واقعا از کجا گرفته شده است. البته فیلتر هایی مثل حجم و ... هم ندارد (که فکر می کنم با فیلتر می شود اعمال کرد.)

در کل ManFile بسیار ساده ای دارد و خیلی راحت می شود با آن کار کرد.

 

% sudo driftnet -i eth0 -a -d ./browserPic

این نمونه اجرای من هست.

به زودی یه برنامه کوچک با python یا bash هم براش درست میکنم که تصاویر کوچک تر رو پاک کنه و بقیه تصاویر رو به جای درستی منتقل کند.

 

پانوشت: این بسته تقریبا ۱۰ سالی می شه که توسعه پیدا نکرده و باز نویسیش می تونه خیلی خوب باشه. الان با C هست.برچسب ها : , , , , , , , ,