منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

راهنمای تصویری نصب اوبونتو ۱۰٫۰۴

آخرین نسخه توزیع محبوب اوبونتو به تازگی با نام سیاه گوش درخشان یا شفاف با پشتیبانی بلندمدت (  LTS )    منتشر شده است لذا برآن شدم تا مانند اوبونتو ۷٫۴   که راهنمای نصب تصویری برای آن نوشته بودم و اتفاقا مقبول افتاده بود برای این توزیع تازه متولد شده یک راهنمای نصب تصویری برای دوستداران لینوکس اوبونتو بنویسم تا مورد استفاده قرار گیرد.

در ابتدای امر بهتر است آخرین توزیع Ubuntu 10.04  را تهیه کنید برای تهیه آن می توان یکی از راههای : خرید از لینوکس شاپ های فارسی ، دانلود فایل ISO  از سایت اصلی اوبونتو و رایت آن برروی دی وی دی که هم زمانبر است و هم پر هزینه البته با توجه به وضعیت اینترنت . لذا چنانچه مایلید اولین کسانی باشید که سیاه گوش درخشان را تست می کند به این آدرس رفته و توزیع مناسب خود را انتخاب و دانلود کنید .

قبل از شروع عملیات نصب  با ورود به صفحه بایوس ، بوت را برروی CD  قرار دهید و با قراردادن CD   درون درایو ، کامپیوتر خود را ریستارت کنید .

با ورود به پیش نمایش اوبونتو برای نصب و آغاز پروسه نصب بر روی گزینه INSTALL کلیک کنید.

+ در صفحه اول گزینه زبان مورد نظر را انتخاب کنید.( تصویر یک )

\"\"

+ در مرحله دوم منطقه خود را انتخاب کرده و تنظیمات مربوط به زمان را انجام دهید .( تصویر دو )

\"\"

+ در مرحله سوم تنظیمات مربوط به صفحه کیبرد را باید انجام دهید .( تصویر ۳ )

\"\"

+ در مرحله چهارم که مهم هم می باشد می بایست درایوی که می خواهید اوبونتو را در آن نصب کنید پارتیشن بندی کنید . که بهتر است گزینه اول را که آسانتر است انتخای نمایید. زیرا گزینه دوم کل هارد را پارتیشن بندی می کند و در صورت نصب ویندور بر روی آن به مشکل خواهید خورد. ( تصویر ۴ )

با انتخاب گزینه سوم می توانید  محل نصب برروی پارتیشن را خود انتخاب کنید

\"\"

+ پارتیشن مورد نظر را انتخاب و نصب را ادامه دهید .( تصویر ۵ )

\"\"

گزینه های تنظیمات پارتیشن بندی و ادامه پروسه نصب .( تصویر ۶ )

\"\"

+ در مرحله ششم اطلاعات کاربری خود را وارد نمایید از قبیل نام کاربری یا User و پسورد که در تصویر هفت مشخص است .( تصویر ۷ )

\"\"
+ حال دیگر کار تمام است بنشینید و نظاره گر ادامه پروسه نصب باشید  و در پایان و ریستارت شدن سیستم با نام کاربری و پسورد خود وارد شوید و از اوبونتو لذت ببرید. ( تصویر ۸-۹-۱۰ )

\"\"

\"\"

\"\"

دوستان عزیز به دلیل نداشتن نسخه جدید اوبونتو ( سیاه گوش درخشان ) این راهنمای تصویری نسخه ای ترجمه شده توسط اینجانب از این راهنماست . که احتمالا کاستی هایی دارد که خوشحال خواهم شد دوستان لینوکسی و اوبونتو باز ان را را اصلاح یا گوشزد کنند تا سر فرصت و تهیه نسخه ای از Ubuntu 10.04  و بررسی آن مقالات و راهنماهایی برای آن بنویسم.

پی نوشت ۱ : در حین پست این مطلب به وبلاگم با گشتی در وب  به مطلب دوست خوبم ،‌کاوشگر بر خوردم که مقاله ای تحت عنوان راهنمای کامل نصب اوبونتو نوشته اند که به مراتب کاملتر از این مطلب  بوده و توصیه می کنم مطلب ایشان را هم مطالعه نمایید.

پی نوشت ۲ :  دوستان عزیزی که به دنبال نسخه جدید اوبونتو هستند چنانچه  تا ۱۵ اردیبهشت ماه ( تا سه روز دیگر ) ‌این فرم را تکمیل کنند لینوکس خود را به رایگان تحویل خواهند گرفت

6 دیدگاه برای این نوشته:

 1. \'\'حسین میری:

  2010-May-03
  من که باهاش کار نکردم و نمیکنم D:
 2. \'\'حسین کرد:

  2010-May-05
  حتما استفاده می کنم
  از 9.04 که خیلی خوشم اومد
  فقط می مونه دی وی دی مخازن که باید تهیه کنم
  که اون هم آسونه
  با سپاس فراوان
 3. \'\'Hesam:

  2010-May-09
  لینوکس خوبه اما حسش نمیاد بریم سمتش حالا من یه مدته به فکرش افتادم یه تست کنم !
  اگر سیستم عامل گوگل بیاد حتما اونم یه تست میزنم
 4. \'\'نفرینی آسمون مغضوب خاک:

  2010-Jul-22
  من که دارم از ویندوز7 استفاده می کنم و خیلی خیلی هم راضی هستم اما هوس کردم یکم هم به صورت دابل بوت اوبونتو استفاده کنم شاید اون هم خوب بود.
 5. \'\'حسین:

  2010-Sep-14
  سلام من با virtualbox می خواستم نصب کنم، توی مرحله 4 پارتیشن ها رو نشون نداد :
  http://gunash.net/i/upload/1/1284475938.jpg
  ممنون می شم کمکم کنید. اولین باره می خوام اوبونتو نصب کنم.

\"ارسال | مشاهده‌ 1 نظر دیگربرچسب ها : , , ,