منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

راهنمای نصب KDE Plasma 5 روی Mint 17 , Kubuntu 14.04,14.10

اگر اهل امتحان کردن تازه های دنیای لینوکس هستید و میزکار مورد علاقه شما KDE می باشد حتما به فکر نصب KDE Plasma 5 بر روی Kubuntu افتاده اید .طبق خبری که چند روز پیش در فضای اینترنت منتشر گردیدKubuntu 15.04 به همراهKDE 5 منتشر خواهد شد . هر چند این خبر خوبی برای دوستداران توزیع محبوب Kubuntu می باشد اما فاصله زیادی تا زمان انتشار این نسخه باقی مانده است و در این بین کاربرانی علاقمند به داشتن KDE Plasma 5 هستند اما نمیتوانند تا زمان انتشار نهایی آن صبر نمایند. از این رو این دسته از کاربران در صورت تمایل با واقف بودن به اینکه نسخه موجود همچنان تحت توسعه و رفع اشکال می باشد و هنوز نهایی نشده میتوانند از پروژه های Neon و Next استفاده کرده و KDE Plasma 5 را بر روی Kubuntu یا Mint خود نصب نمایند.

.

توزیع Kubuntu 14.04 و Mint 17

پروژه Neon یک مخزن جهت نصب KDE Plasma 5 بر روی توزیع های Kubuntu 14.04 و Mint 17 به کاربران ارائه میکند . دستورات زیر را جهت افزودن مخزن و نصب پکیج های لازم در ترمینال اجرا نمایید.

sudo add-apt-repository ppa:neon/kf5
sudo apt-get update
sudo apt-get install project-neon5-session project-neon5-utils project-neon5-konsole project-neon5-breeze project-neon5-plasma-workspace-wallpapers
 

 

توزیع Kubuntu 14.10

کاربران میتوانند با استفاده از پروژه Next میزکار KDE Plasma 5 را به توزیع Kubuntu 14.10 اضافه کنند. دستورات زیر را جهت افزودن مخزن و نصب بسته های لازم دنبال نمایید.

sudo add-apt-repository ppa:kubuntuppa-next
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install kubuntu-plasma5-desktop plasma-workspace-wallpapers

 پس از اتمام مراحل نصب، Kubuntu خود را یک بار راه اندازی مجدد کرده و در صفحه ورود از قسمت session گزینه Project Neon 5 را انتخاب نمایید.اگر به هر دلیلی تمایل به استفاده KDE Plasma 5 از نداشتید ، مراحل زیر را برای حذف آن دنبال کنید.

.

 Kubuntu 14.04 و Mint 17

sudo apt-get purge project-neon5-*
sudo apt-get autoremove

Kubuntu 14.10

sudo apt-get install ppa-purge
sudo apt-get remove  kubuntu-plasma5-desktop
sudo apt-purge ppa:kubuntu-ppa/next
 

Kubuntu-14.04-Change-Session-Kde-Plasma-5 Linux-Mint-17-KDE-Change-Session-Kde-Plasma-5

 برچسب ها : , , ,