منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

راهنمای نصب Ubuntu One در فدورا ۱۷

\"Ubuntu

اوبونتو وان (Ubuntu One) یکی از چند سرویس ابری محبوب در بین کاربران سرویس‌های ابری محسوب میشه که توسط کنونیکال، شرکت ارائه دهنده‌ی توزیع اوبونتو، ارائه شده است. این سرویس دارای یک کلاینت آزاد هست که به وسیله‌ی اون کاربران توزیع‌های دیگر هم می‌تونن با نصب اون و عضویت در این سرویس (که به‌صورت پیش‌فرض ۵ گیگ فضای رایگان در اختیار کاربرانش قرار میده) از اون استفاده کنند.

همانطور که اشاره شد به دلیل آزاد بودن کلاینت این سرویس کاربران  توزیع‌های دیگه از جمله فدورا میتونن اون رو نصب و ازش استفاده کنند که در این مطلب به نحوه‌ی نصب اون می‌پردازیم.

برای نصب این کلاینت در فدورا ابتدا باید مخزن مربوط به اون رو دریافت و به مخازن توزیع اضافه کنیم. برای این کار از دستور زیر استفاده میکنیم :

# wget http://www.maxiberta.com.ar/repo/fedora-ubuntuone.repo

# mv fedora-ubuntuone.repo   /etc/yum.repos.d/

بعد از اضافه شدن مخزن مورد نیاز حالا نوبت به نصب کلاینت اوبونتو وان میرسه که با استفاده از Yum اون رو به همراه وابستگی‌هاش به راحتی نصب میکنیم :

# yum install ubuntuone-client

نصب به اتمام رسید و حالا نوبت به وارد کردن اطلاعات ورود کلاینت به سرور میرسه. برای این کار دستور زیر رو وارد میکنیم تا رابط گرافیکی اتصال به سرور باز بشه :

$ u1sdtool --connect

بعد از اجرای این دستور رابط زیر رو مشاهده خواهید کرد که اطلاعات اکانت شما رو ازتون درخواست می‌کنه :

\"UbuntuOne

در این مرحله باید ایمیل و رمزعبور خود در سرویس اوبونتو وان رو وارد کنید.

\"UbuntuOne

کلاینت اطلاعات ورود را ارسال و اطلاعات لازم را از سرور دریافت می‌کند.

\"UbuntuOne

اتصال با موفقیت انجام شد \':)\' .

خب حالا مراحل نصب و اتصال به سرور به پایان رسید و در دایکتوری Home شما یک پوشه با نام Ubuntu One ایجاد شده است. برای آپلود فایل های مورد نطرتون به سرور باید فایل‌ها رو در این پوشه کپی کنید تا در فضای ابری شما در سرور آپلود شود :

\"UbuntuOne

کلاینت اوبونتو وان بعد از هربار ورود شما به فدورا بصورت خودکار به سرور وارد می‌شود. برای چک کردن وضعیت این کلاینت میتونید از دستور زیر استفاده کنید:

$ u1sdtool –status

هم‌چنین برای غیرفعال کردن این کلاینت از دستور زیر استفاده میشه:

$ u1sdtool –quit

و برای شروع دوباره‌ی آن از این دستور:

$ u1sdtool –start

امیدوارم که کاربران این سرویس در توزیع فدورا به‌راحتی از استفاده‌ی این کلاینت لذت ببرند \':)\' .برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,