منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

راه اندازی رسمی جامعه کاربری فارسی زبان آرچ لینوکس

از اطلاعیه ای که برای راه اندازی جامعه کاربری آرچ لینوکس در ایران روی وبلاگ نوشتم کمتر از ۲ هفته می گذرد. اینک بعد از ۲ هفته و جلسه ای که با سایر دوستان در کانال IRC آرچ لینوکس ایران (#archlinux-ir) برگزار کردیم این افتخار را دارم به همراه دوست عزیز و دوست داشتنی ام فرود و دوستی تازه, مهدی غفاری که به تازگی به جمع ما پیوسته راه اندازی سایت فارسی آرچ لینوکس را به اطلاع کاربران و همراهان توزیع آرچ لینوکس برسانم.

\"\"قبل از هرچیز تشکر ویژه دارم از فرود عزیز که پا به پای من کمک کرد تا وب سایت آرچ لینوکس ایران را به همراه بخش های صفحه اصلی و اخبار / انجمن های پشتیبانی / ویکی دقیقا مثل چیزی که بر روی سایت اصلی آرچ لینوکس می بینید پیاده کنیم. همچنین از مهدی غفاری برای به عهده گرفتن مدیریت ویکی و ترجمه بخشی از قالب انجمن کمال تشکر را دارم و امیدوارم این مجموعه محلی باشد برای دور هم بودن و بهبود بخشیدن جامعه کاربری آرچ لینوکس در ایران.

برای راه اندازی این سایت از وردپرس به عنوان مدیریت محتوای صفحه اصلی , از MediaWiki برای راه اندازی دانشنامه آرچ و از FluxBB به عنوان نرم افزار مدیریت انجمن های آرچ لینوکس ایران استفاده شده که به غیر از WordPress تمامی سورس های مورد استفاده سورس هایی است که مورد قبول و مورد استفاده تیم توسعه آرچ لینوکس بر روی وب سایت اصلی هستش و امیدوارم این تلاش ۲ هفته ای البته نه مستمر, بستری را برای حل مشکلات کاربران آرچ لینوکس فارسی زبان و مستند سازی برای این توزیع قدرتمند آماده کند.

برای دسترسی به بخش های سایت و همچنین ارتباط با سایر کاربران راه های زیادی هست. اول می توانید از کانال #archlinux-ir بر روی سرورهای freenode برای ارتباط زنده با سایر کاربران در IRC استفاده کنید. همچنین گروه کاربران آرچ لینوکس ایران بر روی Google Group نیز در دسترس است و از این لینک برای دسترسی به ویکی و از این لینک برای دسترسی به انجمن ها استفاده کنید. همچنین آخرین خبرهای مرتبط با آرچ لینوکس و تیم توسعه هم بر روی صفحه اصلی سایت قابل دسترسی است.

از آنجایی که نرم افزار انجمن FluxBB توسط من و سایر دوستان در این کار فارسی سازی شده ممکن است کم و کاستی ها و مشکلاتی را در حین کار با انجمن به همراه داشته باشد. از دوستان و کاربرانی که از انجمن های این سایت استفاده می کنند کمال تشکر را دارم اگر از طریق این لینک هرگونه مشکلی را در این رابطه بر روی انجمن گزارش کنند.

در نهایت هم از شرکت جویشگر و مهندس امین زاده  که همیشه حامی و میزبان پروژه های آزاد و اوپن سورس بوده اند کمال تشکر را دارم که طی این مدت و همچنین در آینده میزبانی این سایت را بر عهده گرفته و  می گیرند.

\"Add



برچسب ها : , , , , , , , , , ,