منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

سونی کد‌منبع ابزارهای Xperia S را منتشر کرد

سونی مجمو‌عه‌ای از کدها و ابزارهای لازم برای ساختن فایل‌های ROM گوشی اندرویدی Sony Xperia S را که بر روی پلتفرم Qualcomm Snapdragon S3 اجرا می‌شود، منتشر کرد. این کد‌ها و ابزار‌ها می‌توانند در پروژه‌هایی همچون CyanogenMod جهت ساخت firmware‌های اندرویدی سفارشی شده برای این گوشی‌ها و فلش آنها به داخل دستگاه، مورد استفاده قرار گیرند.

\"\"

از سوی دیگر، این مجموعه شامل یک اسکریپت اجرایی برای اضافه نمودن اجزای firmware به هسته است و آن را بر‌ روی گوشی قابل بوت می‌سازد. به گزارش سونی، برای بهینه‌سازی مصرف انرژی سخت‌افزارهای مورد نظر، نیاز به اجزای انحصاری می‌باشد. همچنین درایورهایی که توسط Qualcomm فراهم شده انحصاری بوده و برای استفاده از آنها، تایید یک توافق‌نامه ضروری است. دیگر اجزای اضافه شده همچون هسته، تحت مجوزهای مختلف متن‌باز قابل دسترسی است.

کاربران علاقه‌مند می‌توانند بسته‌‌ی کد منبع را از طریق سایت توسعه‌دهندگان سونی دریافت نمایند. ذکر این نکته نیز لازم است که فلش کردن این گوشی‌ توسط کاربرانی که تجربه کافی را در این زمینه ندارند، ممکن است منجر به آسیب رسیدن به دستگاه و در نتیجه از دست رفتن کامل کارایی آن شود.

منبع: +

4 دیدگاه برای این نوشته:

 1. \'\'چالیست:

  ۰۴ فروردین ۱۳۹۱
  نمیدونم چرا وقاعن ولی گوشی های سونی رو بیش از هر گوشی دیگه ای دوست می داریم :))
  ممنون برا اطلاع رسانی
 2. \'\'احسان ترک:

  ۰۴ فروردین ۱۳۹۱
  البته اگر تو ایران بشه با قیمت مناسب پیدا کرد خیلی بهتر می‌شه.
 3. \'\'امیرحسین:

  ۰۴ فروردین ۱۳۹۱
  به نظر من خب مهمی نیود که تو لینوکس ریویو گذاشته بشه!
 4. \'\'zobilla:

  ۰۶ فروردین ۱۳۹۱
  خیلى خوبه که تک بعدى کار نشه و در مورد همه ى جنبه هاى اپن سورس خبر و بررسى بذارید.
  بعد یه سوال: وقتى سونى رسما ابزارهاى لازم براى فلش کردن گوشى رو داده بیرون، یعنى الان فلش کردن باعث لغو گارانتى نمیشه؟
  اساسا از وقتى سونى از اریکسون جدا شده داره نوآورى هاى جالبى انجام میده. در مورد پروژه تایزن هم اگه خبرى بدید ممنون میشیم.

\"ارسالبرچسب ها : , , , , ,