منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

سیستم عامل آرچ، برنده نظرسنجی دو مرحله ای سایت FOSS Force

سایت تکنولوژی رایگان Foss Force، در هفته گذشته، نظرسنجی برگزار کرده بود تا بهترین توزیع لینوکس از دید مخاطبین این سایت و استفاده کنندگان از سیستم عامل لینوکس را مشخص کند. در این نظرسنجی لینوکس آرچ رای بیشتری را به خود اختصاص داد. این نتایج در واقع می تواند نشان دهنده پشتیبانی بیشتر انجمن ها از این توزیع باشد و هیچ اشاره ای به قابلیت های فنی یک توزیع خاص ندارد.
لینوکس آرچ
در اولین مرحله از نظرسنجی، سوال ساده ای پرسیده شده بود، “شما در حال حاضر از کدام توزیع لینوکس، بیشتر استفاده می کنید؟” که نتیجه ی این نظرسنجی کمی تعجب آور بود. به صورت قاطعانه ای شرکت کنندگان در نظرسنجی، لینوکس آرچ را انتخاب کرده بودند. در مرحله دوم، نظرسنجی بین ۱۵ توزیع برتر برگزار شد و سوال این بود که “در بین توزیع های لیست شده، کدام یک را به عنوان بهترین توزیع دسکتاپ برای سال ۲۰۱۵ انتخاب می کنید؟” که در این مرحله، باز هم آرچ به عنوان توزیع برتر سال ۲۰۱۵ انتخاب شد.
در مرحله دوم انتخاب بهترین توزیع، توزیع المنتری (Elementary OS) جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. توزیع المنتری در مرحله اول به عنوان یک گزینه برای رای گیری معرفی نشده بود ولی بعد از آن، انجمن این توزیع، با به راه انداختن یک کمپین و درخواست کاربران این توزیع در توئیتر، توانست المنتری را نیز در لیست پانزده توزیع قرار دهد و جایگاه دوم را کسب کند.
توزیع فدورا هم که در مرحله اول در جایگاه دوم قرار گرفته بود، در مرحله دوم این نظرسنجی، رتبه ای بهتر از پانزده را به خود اختصاص نداد. نتایج کامل این نظرسنجی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.
منبع: Foss Forceبرچسب ها : , ,