منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

سیستم عامل جدید VeltOS برپایه لینوکس آرچ با قابلیت رای گیری از کاربران

VeltOS یک توزیع جدید لینوکس بر پایه لینوکس آرچ است و قصد دارد روشی جدید را برای توسعه خود انتخاب کند، به این صورت که فرآیند تصمیم گیری در دستان انجمن خواهد بود.
اگر شما از افراد، بخصوص توسعه دهنده ها سوال کنید، توافق بر این است که انجمن تصمیمات بزرگ را نمی گیرد. اغلب اوقات بحث ثابتی بین کاربران و توسعه دهنده ها وجود دارد. کاملا قابل تصور است که دیدگاه های افراد در مورد یک برنامه یا سیستم عامل تفاوت بسیاری با هم دارد.
سیستم عامل VeltOS می خواهد سیستمی را ایجاد کند که به کاربران خود اجازه رای به ویژگی ها را بدهد. کاملا مشخص نیست که چه تعداد از کاربران در تصمیم گیری ها شرکت خواهند کرد، ولی همین که به مردم این امکان را می دهند که نظرات خود را اعلام کنند، ایده بسیار جالبی است. در عمل، موضوعاتی نیز ممکن است روی دهد. مثلا کاربرانی که با ویژگی هایی روبرو می شوند که برخلاف نظر و رای آنهاست و این باعث می شود که توسعه دهندگان بعد از این با تعداد زیادی کاربر ناراضی روبرو شوند.
تا آنجا که مشخص است VeltOS از میزکار Budgie که مبتنی بر گنوم ۳ است، استفاده می کند، نیز تم Numix GTK و آیکون های Numix Circle در این سیستم عامل به کار رفته اند. هیچ نصب کننده یا مدیریت بسته ای وجود ندارد. در واقع شما با چیزی شبیه به ماشین آرچ و گنوم و تعداد ویژگی های کم دیگری مواجه خواهید شد.
توسعه دهنده VeltOS در بیانیه ای گفته است: “تاکنون، VeltOS با یک دسکتاپ سفارشی بر پایه Budgie ارائه شده است و با LightDM و Numix برای داشتن تجربه محاسباتی لذت بخشی ترکیب شده است. VeltOS بعضی از نرم افزارهای اساسی که هر کامپیوتری احتیاج دارد، مانند مرورگر وب، پخش کننده ویدئو، بسته آفیس، ویرایشگر متنی را نیز به همراه دارد.”
نسخه ۱ این سیستم عامل هم اکنون برای دانلود آمده است ولی باید توجه داشت که این نسخه از نظر فنی و تکنیکی بسیار ناپایدار است.

منبع: فیسیتبرچسب ها : , , ,