منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

«شروع سال جدید میلادی و لپتاپ لینوکسی Xiaomi»

منابع خبری سایت خبر رسانی صنعتی دیجی تایمز آشکار کردند که ژیااومی قصد رونمایی از دو مدل لپتاپ  یکی با نمایشگر ۱۲.۵ اینچی و دیگری با نمایشگر ۱۳.۳ اینچی را دارد.
البته, تنها تفاوت این دو مدل در اندازه صفحه ی نیست.زیرا که هر مدل توسط شرکت سازنده (ODM) متفاوتی ساخته می شود.

مدل ۱۲.۵ اینچی توسط inventec (که برای Acer , toshiba و HP لپتاپ تولید می کند)و با سفارش اولیه ی ۲۵۰.۰۰۰ واحد ساخته خواهد شد.اما مدل بزرگ‌تر قرار است توسط Compal Electronics  (که غالباً به خاطر ساخت دستگاه‌های اپل و کنسول های بازی پلی استیشن و Xbox و Nintendo شناخته شده است. )و با سفارش اولیه ی ۳۰۰.۰۰۰ واحد ساخته شود.
photo_2015-10-29_00-36-33
تحلیل گران می‌گویند در حال حاضر ژیااومی سومین شرکت بزرگ فروشنده ی گوشی های هوشمند در دنیاست .

اما ژیااومی چیزی بیشتر از یک تولید کننده ی گوشیست;
این شرکت دومین دستگاه پوشیدنی محبوب دنیا (Mi Band)  را می‌سازد و همچنین تلویزیون‌های هوشمند,روتر,محصولات خانگی مربوط به IoT(اینترنت چیز ها)و حتی یک تصویه ی هوا(!) را نیز تحت برنامه ی کلی «سبک زندگی» خود عرضه می کند.

با وجود این محصولات,مساله این نیست که آیا ژیااومی لپتاپی می سازد , بلکه مساله سر زمان تولید آن است!

منابع خبری در گفتگوی خود با Digitimes  بیان کرده بودند که این شرکت در حال توسعه ی یک نوت بوک ۱۵.۶ اینچی با همکاری شرکت های  سازنده ی طرح اصلی خود است.در آن زمان هنوز هیچ برنامه ریزی جدی ای در این زمیه نشده بود.
اما اکنون همان منابع ادعا می‌کنند که دو لپتاپ وجود دارند که هیچ کدام ۱۵ اینچی نیستند ولی قرار است تولید آن‌ها از نیمه ی اول ۲۰۱۶ آغاز شود.
همواره طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی موضوعی برای تغییر و بازنگری بوده است.چیزی که یک منبع خبری می‌شنود ممکن است چند هفته ی بعد به خاطر نوسان قیمت, تغییر در امکانات ساخت و یا روند بازار انکار شود  و طراحی نیاز به تجدیدنظر داشته باشد.
اما با گسترش خبر لپتاپ ژیاوومی که وارد مرحله تولید می‌شود, واضح است که جهتی برای ساخت معین شده است.
طبق همان منبع خبری نوت بوک های ژیاوومی نیز, درست مانند اسمارت فون های این شرکت,قیمت پایین و کارآیی بالایی خواهند داشت.
در‌واقع گفته می‌شود ژیاوومی در حال ملاحظه ی این انتخاب که این لپتاپ را به همراه یک اسمارت فون و به صورت یک جفت بفروشد است(راهی خوب برای اینکه نه تنها برنامه ی کلی سبک زندگی خود را تقویت کند بلکه مطمن شود که تولید نوت بوک جدیدش با آغازی درخشان همراه است.)
اگر کسی شانس این را داشته باشد که لینوکس را در چین به جریانی جدی تبدیل کند آن کس Xiaomi است!

______________________________________________________________________________________________

منبع :

http://www.omgubuntu.co.uk/2015/10/xiaomi-laptop-2016-launchبرچسب ها : , ,