منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

ضبط خودکار تماس صوتی اسکایپ در لینوکس

Skype Call Recorder یک ابزار مفید در لینوکس است که به شما اجازه ضبط تماس را به آسانی می‌دهد. این ابزار می‌تواند تمام تماس‌های صوتی شما را به صورت خودکار یا فقط یک تماس ضبط کند.

skype-call-recorder-trayقابلیت‌های SKYPE CALL RECORDER:

  • ضبط تمام تماس‌ها با صورت خودکار یا دستی
  • ضبط تماس اسکایپ با فرمت mp3 یا ogg یا wav
  • ضبط تماس های اسکایپ بر اساس هر تماس گیرنده
  • انشعاب ضبط استریو

استفاده از این ابزار خیلی آسان است ، ابتدا نرم‌افزار و سپس اسکایپ را اجرا کنید. یک پنجره نمایش داده خواهد شد که از شما سوال می‌شود آیا می‌خواهید  Skype Call Recorder به اسکایپ متصل شود.

تیک Remember this selection را بزنید، اگر شما نمی‌خواهید این پنجره هر بار که شما اسکایپ را اجرا می‌کنید، نمایش داده شود دکمه بله را کلیک کنید.

به صورت پیش‌فرض، هنگامی که شما یک تماس دریافت می‌کنید Skype Call Recorder از شما سوال می‌کند که آیا شما می‌خواهید تماس را ضبط کنید اما شما می‌توانید ضبط تمام تماس‌های اسکایپ را تنظیم کنید یا ضبط تماس  با هر تماس.

تمام تماس‌های ضبط شده در پوشه ~/Skype Calls (پوشه‌ای در پوشه‌ی خانگی شما “Skype Calls”) با فرمت Mp3 .  اما می‌توانید این مسیر را تغییر دهید.

دانلود: Download Skype Call Recorder (deb* and rpm** files available)Source code

کاربران اوبونتو: در صفحه دانلود Ubuntu 13.10 پیشنهاد شده است اما با نسخه‌های ۱۲.۰۴, ۱۲.۱۰, ۱۳.۱۰ و ۱۴.۰۴ هم کار می‌کند.

نسخه‌ای rpm هم . در صفحه دانلود Skype Call Recorder در دسترس هست. ولی این نسخه خیلی قدیمی هست که بهتر است نصب را از روی سورس برنامه برای توزیع‌هایی مثل فدورا و … استفاده کنید.برچسب ها : , ,