منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

طراحی لوگو با چه اندازه‌ای؟

\"ict\"

شاید شما هم به این مشکل بر خورده باشید که بخواهید کارت ویزیتی طراحی کنید با رزولوشن 300 DPI و وقتی مشتری لوگوی خود را به شما می‌دهد، در می‌یابید که سایز نامناسب است و مجبور هستید که آن را دوباره طراحی کنید.

یا مثل من وقتی می‌خواهید نرم افزاری را طراحی کنید برای آی‌فون یا آی‌پد و نیاز به تصویر بزرگ و رزولوشن بالا دارید و چه بسا که این روزها طراحی برای آی‌پد جدید (The new iPad) و صفحه‌ی Retina‌ اون نیاز به طراحی با سایز 1536 در 2008 پیکسل برای حالت عمودی و 2048 در 1496 پیکسل برای حالت افقی و رزولوشن 300 DPI است.

این مطلب برای طراحان لوگو و شرکت‌ها است که جهت طراحی همه‌ی جوانب را در نظر بگیرند و نه آموزش که چه کنید در این شرایط، چون تنها راهش جهت داشتن طرحی با بالاترین کیفیت، طراحی دوباره لوگو است.

بهترین‌کار و اولین‌کار استفاده از نرم افزارهایی است که به صورت Vector Graphics یا گرافیک برداری، طراحی را انجام می‌دهند و نه پیکسلی. (در مورد گرافیک برداری بیشتر بخوانید)
قابل ذکر است که یکی از محبوبترین نرم افزارهای گرافیک برداری Adobe Illustrator می‌باشد.

دومین کار و کاری که من انجام می‌دهم این است که طرح را با بالاترین سایز ممکن طراحی می‌کنم مثلا 3048 در
2496 پیکسل و رزولوشن 300 DPI این یعنی 1000 پیکسل از سایز آیپد جدید نیز بزرگتر. (من از نرم افزار Adobe Photoshop استفاده می‌کنم که نرم افزار گرافیک پیکسلی است)برچسب ها :