منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

غیر فعال کردن جستجوی بازگشتی در nautilus

نوشته شده توسط .

یکی از گله های کاربران از nautilus گزینه جدیدی است که به آن اضافه شده یعنی جستحوی بازگشتی. این قابلیت از ورژن ۳.۶ nautilus به آن اضافه شد ؛ به این صورت که با تایپ کردن در یک پوشه در نه تنها در فایل های درون پوشه جستجو می شود ، بلکه در پوشه های فرزند (پوشه های درون پوشه‌ای که در آن هستیم) هم جستجو می شود. شاید با خود بگویید این که قابلیت خوبیست! اما اگر بخواهیم در پوشه home جستجو کنیم جه؟ مثلا من عادت دارم موقه باز کردن پوشه “music” با زدن کلید “m” و فشار دادن اینتر ، وارد آن شوم ؛ اما با این قابلیت جدید تمامی فایل هایی که در پوشه های فرزند هستند و با حرف m شروع می شوند هم لیست می شود که جستجو در این همه فایل زمان زیادی را می گیرد.

Nautilus 3.8 with recursive search

Nautilus 3.8 با قابلیت جستجوی بازگشتی

Nautilus 3.8 without recursive search

Nautilus 3.8 بدون قابلیت جستجوی بازگشتی

 در مثال بالا من به دنبال فابل genymotion-1.2.1_x64.bin بودم که می دانستم در پوشه Downloads/ قرار دارد. در حالت پیشفرض من با تعداد زیادی فایل و پوشه که با gen شروع می شدند مواجه شدم که کار را برایم سخت تر کرد اما پس از غیر فعال کردن این حالت تنها یک پوشه و یک فایل نمایش داده شد.

اما راه حل چیست؟

راه های زیادی وجود دارد. مثل دانگرید به nautilus 3.4 یا استفاده از فایل منیجر nemo و یا نصب پچ nautilus که این قابلیت را غیر فعال کرده. نصب پچ بسیار ساده است:

sudo add-apt-repository ppa:dr3mro/personal
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
nautilus -q
gsettings set org.gnome.nautilus.preferences enable-recursive-search false

اگر در آینده خواستید این قابلیت را باز گردانید از دستور زیر استفاده کنید:

gsettings set org.gnome.nautilus.preferences enable-recursive-search true

نوشته غیر فعال کردن جستجوی بازگشتی در nautilus اولین بار در لینوکس سیزن , آموزش گنو / لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : , , , ,